Twitter’dan Böcek Uyarısı

Twitter’dan Böcek Uyarısı

Twitter, takip ettiklerinizi rastgele silen bir böcek olduğunu açıkladı. Şirketin üst düzey bir yetkilisi: “Bir böcek sorunu var. Halledilmesi için çalışıyoruz” dedi.

Söz konusu böcek, siz farkında olmadan takip ettiğiniz kişi, marka ve kurumları ‘takip etmeyi bırak’ seçeneğini aktive ederek takip listenizin dışında bırakıyor.

Twitter, söz konusu böceğin mağduru olan kullanıcıların, Yardım Merkezi sayfasına giderek, takip ettikleri kişilerin listesinde bulunup bulunmadıklarını kontrol etmelerini istedi.

“Unfollow” böceğinden çok sayıda kişinin etkilendiği tahmin ediliyor. TechCrunch yazarı  Jeremiah Owyang, “Bu böcek çok sayıda şahsi ve günlük ilişkiyi mahvetmiş olabilir.

 

Birçok kişi en güvendiği iletişim platformlarından biri olan Twitter’da sayısız mesajı kaybetmiş olabilir” yorumunu yaptı.

Çok sayıda kullanıcı ise böceğin neden olduğu sıkıntıdan şikayetçi. Twitter üzerinden isyan eden Pandwhale sitesinin kurucularından Adam Rifkin, “Bu böceği ortadan kaldırmaları neden bu kadar uzun sürüyor? Yoksa sorun benden mi kaynaklanıyor?” ifadesini kullandı.

Bir diğer “unfollow” böceği mağduru, sanat ve tasarım tarihçisi Janet Davis ise “Twitter’da bu hep vardı. Son zamanlarda da giderek kötüleşiyor” dedi.

 

Kaynak: Ntvmsnbc

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Bu sorunlar hala devam ediyor twitter da.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir