Twitter’da Artan Takipçi Sayılarının Geleceği

Twitter’da Artan Takipçi Sayılarının Geleceği

Twitter,güncel haberlerin takip edilip 140 karakter ile tweet yazılan bir sosyal ağ. Twitter’ın başka bir yüzünü gösteren gösteren  University of Pittsburgh profesörlerinin yaptığı araştırmaya göre Twitter bilgiyi paylaşmaktan çok bilgiyi tüketmeye dayalı bir platforma dönüşmek üzere.

Post Gazzette’de yer verilen bir araştırma sonucuna baktığımız da kullanıcıların takipçi sayısı arttıkça daha az tweet attıklarına yer vermekte. Bu araştırmaya bakıldığında Twitter’da bilgi paylaşımı değil takipçi sayılarına önem verildiği gözlenmekte.

Yapılan araştırmada  2.500 twitter kullanıcısı incelenmiş ve 62-245 arasında takipçisi bulunan hesapların sayı arttıkça daha az tweet attıkları ortaya çıkmıştır. Bunun sebebini anlamak çok ta zor olmasa gerek çünkü ulaşan takipçi sayılarını farklı fikir ve düşünceler yüzünden kaybetmek istememeleridir. Bundan dolayı daha pasif bir profil sergilememektedirler.

Araştırmaların sonucuna baktığımızda önümüzde ki yıllarda Twitter bilgi paylaşımının azaldığı az tweetin atıldığı bir sosyal ağ olacaktır. Böylelikle twitter sadece reklam kampanya ve promosyonların paylaşıldığı bir platforma dönüşecek.

Sonuç olarak Twitter daha az tweet daha çok kullanıcı demek. Fazla takipçisi olan kişiler tweet yazarken daha fazla özen gösterip daha az fikir paylaşımında bulunuyorlar. Böylelikle popülaritesini kaybetmek istemeyen twitter kullanıcıları ve fenomenleri zamanla yerini sadece pazarlama amaçlı kullanan markalara bırakarak kendine başka bir yol çizmiş olacak.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir