Twitter Yenileniyor!

twitter-yenileniyor

San Francisco’da Türkiye saatiyle gece 02:00′de başlayan Twitter basın toplantısında şirket oyunun kurallarını değiştirecek yeni özelliklerini ve yeni Twitter.com’u duyurdu!

Sizler için hem yeni Twitter.com’un özelliklerini hem de toplantıda paylaşılan detaylı Twitter istatistiklerini anlık olarak yazdık. Twitter kullanıcı sayılarından, günlük gönderilen tweet sayılarına, en çok kullanılan Twitter uygulamalarından, Twitter.com’un orjinal ekran görüntülerine kadar Twitter’ın bugünkü önemli açıklamalarının detaylarını yazının devamında okuyabilirsiniz.

Bugün sadece küçük bir kullanıcı kesimine açılan yeni Twitter.com, önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılarda aktif hale gelecek. Ön gösterim süresince kullanıcılara eski ve yeni versiyon arasında seçme şansı sunacak olan Twitter, daha sonra olduğu gibi yeni versiyonu kullanıyor olacak.

Genel olarak bakacak olursak yeni Twitter.com sunacağı yeni tasarımın yanında resim, video gibi içerikleri de arayüzünden görüntülüyor olacak. Twitter iPad uygulamasını kullananların aslında biraz olsun aşina oldukları bu kullanım ile Twitter’ın sol kolonunda tweetleri görüntülerken, sağ kolonunda tweetin içeriğindeki videoyu izleyebileceksiniz.

Bu özelliği uygulayabilmek için Twitter.com önde gelen birçok içerik paylaşım servisi ile işbirliğine gitmiş. Bu şirketlerden bazıları Vimeo, YouTube, TwitPic, Flickr, Etsy, UStream, DeviantArt olarak sayılabilir.

Yeni Twitter.com’da tweetlerle ilgili birçok detay bilgi de yine sağdaki kolonda görüntüleniyor olacak. Tweetin üzerine tıkladığınızda gönderen kullanıcının diğer tweetleri, haritada gönderildiği konum, tweete yapılan reply’lar gibi bilgiler görüntülenecek.

Twitter yeni versiyonuyla birlikte “mini profil” adını verdiği özelliği de devreye aldı. Bu özellikle birlikte artık kullanıcı adlarının üzerine tıklandığında kullanıcının bilgileri görüntülenebilecek.

Kaynak: Webrazzi.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir