Twitter Hesap Yönetimi

Twitter Hesap Yönetimi

Twitter Hesap Yönetimi

Twitter hesap yönetimi, Twitter’ın en hızlı gelişim trendine sahip olan sosyal medya mecrası olmasından dolayı çok büyük önem taşımaktadır.

Twitter hesapları bireyler veya kurumlar tarafından doğru yönetildiği takdirde kurumsal ve kişisel bloglara ve web sitelerine yadsınamayacak düzeyde ziyaretçi çekmekte ve marka bilinirliklerini arttırmaktadır. Twitter hesap yönetimleri doğru yapılmadığı takdirde ise kurumların kurumsal imajlarına ciddi düzeyde zarar vermektedir.

Twitter hesapları nasıl yönetilmelidir

Twitter hesapları yönetilmeye başlanmadan önce öncelikli olarak faaliyet gösterilmekte olan sektör en ince ayrıntısına kadar tanınmalı, hedef kitlenin istek ve ihtiyaçları bilinmeli, bu doğrultuda Twitter kampanyaları oluşturulmalıdır.

Web sitelerinde, blog sayfalarında ve tüm diğer sosyal medya mecralarında paylaşılan tüm makaleler ve duyurular twitter hesaplarında da paylaşılmalıdır. Böylelikle twitter takipçi sayıları artacağı gibi web sitelerinin ve blog sayfalarının da ziyaretçi sayıları da artar.

Twitter hesapları olabildiğince sık güncellenerek takipçilerde merak uyandırmalıdır.

Twitter hesaplarında özgün ve yeni içeriklerin paylaşılması takipçilerin yeni şeyler öğrenmesini sağlayacağından Twitter takipçi sayılarının da artmasını sağlayacaktır.

Twitter hesaplarına gelen tüm sorular yanıtlanmaya çalışılmalıdır. Çünkü ancak bu sayede takipçiler nezdinde güvenilirlilik artar.

Hedef kitlenin Twitter hesaplarına daha rahat ulaşabilmesi için web sitelerine ve blog sayfalarına mutlaka Twitter tuşu eklenmelidir.

Twitter’da sadece verilen hizmetlerle ilgili içerikler paylaşılmamalı, takipçilerin ilgilerini çekecek ilginç içeriklere de yer verilmelidir. Fakat hiçbir şekilde spam içerik yollanmamalıdır.

Takipçilerin yapmış olduğu yorumlar ve paylaştığı içerikler yakından takip edilmeli, hatta takip edilmekle kalınmayıp sordukları sorulara cevap verilmeli, paylaştıkları içeriklere yorum yapılmalıdır.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir