Türkiye Youtube’da Dizi İzliyor!

Eğlenceli kedi videoları, kaçırdığımız diziler, filmler ve dahası hepsi dijital video sektörünü oluşturuyor. Dijital video sektöründe ise öne çıkan mecra Youtube oluyor. Peki biz ne izliyoruz, hangi kanallar listede ilk sırayı çekiyor? Hepsi blog yazımızda!

Sosyal medyada vakit geçirmeyi seviyoruz. Fotoğraf ve metin paylaşmanın yanında video izlemeyi, kaçırdığımız dizileri takip etmeyi de seviyoruz. Video platformları, milyarlara ulaşan kullanıcı sayısıyla alternatif bir medya statüsüne yükselmiş durumda. Dijital dönüşüm danışmanı Murat Erdör dünyada ve Türkiye’de öne çıkan izlenme sayılarını paylaştı.

YOUTUBE’DA EN BÜYÜK KANALLAR; TSERİES VE PEWDİEPİE

Youtube’un en büyük kanalları olan T-series ve PewDiePie 87 milyon aboneye sahip. Bu iki kanalın sıralama yarışlarının kazananı ise yok. Çünkü ilk sırada yer alan kanal her gün değişiyor. Bu iki kanaldan sonra Justin Bieber’ın sahibi olduğu Kidrauhl adlı kanal geliyor. Kidrauhl kanalının 43 milyon abonesi bulunuyor.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK YOUTUBE KANALI; NETD MÜZİK!

Türkiye’nin en büyük Youtube kanalı unvanına 13 milyon abonesiyle Netd müzik sahip oluyor. Sonrasında ise 9.5 milyon aboneyle Yotuber Enes Batur ve 6.2 milyon aboneyle Youtuber Orkun Işıtmak’ın kanalı geliyor.

TÜRKİYE’DE MÜZİK VE DİZİLER ÖNE ÇIKIYOR!

Video izleme istatistiklerinde müzik videoları ve dizilere ait bölüm videoları listede ilk sırayı çekiyor. Sonrasında ise bebekler için video yükleyen kanalların içerikleri bulunuyor.

DİJİTAL VİDEO ENDÜSTRİSİNİN ABD PAZARI 135 MİLYON DOLARA ULAŞTI!

Dünya genelinde izleyicilerin %5’i 1 dakikanın ardından izlemekte olduğu videoyu kapatıyor. %65’iise 2 dakikanın ardından videoyu kapatıyor. İzleyicilerin %90’ı ürün tanıtım videolarının satın almada karar verme sürecinde yardımcı olduğunu söylerken, dijital video endüstrisi ABD’de 135 milyar dolara ulaştı. 88 ülkede 76 dil seçeneğiyle hizmet veren Youtube’un şu anki aktif kullanıcılarının %20’si ABD vatandaşlarından oluşuyor. Diğer kalan %80’lik payı ise geri kalan 87 ülke oluşturuyor. Kullanıcıların %62’si erkekken %38’i kadın.

2.50 avg. rating (61% score) - 2 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir