Türkiye en fazla online TV izleyen ülke

Türkiye en fazla online TV izleyen ülke

SMG Connected’de yayınlanan bir habere göre Türkiye’de internete bağlanan kullanıcıların yüzde 85’i günde 1 saatten fazla TV izliyor.

Farklı ülkelerdeki internet kullanıcılarının TV izlenme oranları incelendiğinde ABD’deki kullanıcıların yüzde 90’ı Brezilya’dakilerin yüzde 89’u Çin’dekilerin ise yüzde 90’ı günde 1 saatten fazla TV izliyor.

Türkiye’deki her 5 aktif internet kullanıcısından 1′i online olarak talebe bağlı TV programı izliyor.


Talebe bağlı TV izleme (watch on-demand TV shows online) rakamlarına bakıldığında ise, Türkiye’deki her 5 aktif internet kullanıcısından 1′i online olarak talebe bağlı TV programı izliyor. Türkiye’deki internet kullanıcılarının talebe bağlı TV izlemeleri, diğer ülkelerdeki internet kullanıcılarına göre daha düşük oranda gerçekleşiyor.

Diğer ülkere kıyasla en fazla online TV izleyen ülkeyiz.

Online TV izleme rakamlarına bakıldığında ise, Türkiye’de her gün internete bağlanan kullanıcıların yaklaşık olarak yarısı online olarak TV izliyor. Dijital yayın yapan çeşitli platformların yükselişe geçmesiyle birlikte son yıllarda artan bu orana göre Türkiye, diğer ülkere kıyasla açık ara birinci sırada yer alıyor.

Akıllı telefondan TV izleme

Mobil cihazlardan TV izleme oranlarında ise, Türkiye’deki aktif internet kullanıcılarının %11′i cep telefonlarından TV seyrediyor. Bu oran, yaklaşık olarak 3 milyon kullanıcıya denk geliyor. Akıllı telefon kullanımındaki artış trendi, internet servis sağlayıcılarının yaygınlaşması gibi faktörler göz önünde bulundurulursa bu oran önümüzdeki yıllarda daha da artacağa benziyor. Diğer ülkelere bakıldığında ise, Çin’dekilerin %26′sı, Brezilya’dakilerin %11′i, ABD’deki kullanıcıların ise %3′ü mobil cihazlarından TV izliyorlar.

Kaynak: MediacatOnline

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir