Turkcell Yerli Malı Kullanımını Arttırıyor

Turkcell Yerli Malı Kullanımını Arttırıyor

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu Turkcelin son zamanlarda yoğun çalışmasıyla ve kat ettiği yollarla ilgili bir dizi açıklama yaptı. Özellikle internete bağlanma hızı konusuna özellikle değinen Turkcell Genel Müdür Yardımcısı önümüzdeki senelerde Turkcell 3G ile 700 MB lık bir filmi 30 saniyede indirilebileceğinden söz etti.

Turkcell şu an için ülkemizde tartışmasız en hızlı mobil interneti sunan operatör. Sağlam altyapısı ile bunu başarabilecek güçteler. Yaptıkları anlaşmalar ve gerçekleştirdikleri ortaklıklarla da gücüne güç katan Turkcell dünyada konuşulur duruma geldi. Superonline ile yaptıkları anlaşma ile kullanıcılarına Türkiye’nin en hızlı ve en ucuz internetini sunan Turkcell bunu yaptığı testlere ve çalışmalara borçlu.

Terzioğlu Turkcell’İn başarılarından en çok 3G hızı üstünde durdu. Şu an için 43 mbps hıza sahip olan Turkcell bu sene içinde hızını ikiye katlayarak 84 mbps civarına çıkartacak. Çalışmaların bununla son bulmayacağına değinen Turkcell Genel Müdür Yardımcısı 168 mbps hıza mıuhtemelen 2014 yılında ulaşacaklarının müjdesini verdi. Bu hızla birlikte 700 mb boyutundaki bir dosyanın 30 saniye içinde ineceğini vurgulayan Terzioğlu Turkcell’in bu başarılarının kaynağını çok çalışması olarak gösterdi.

Verdikleri hizmeti dünyada sadece 12 operatörün verebildiğini söyleyen Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, altyapılarının müsait olduğunu ve yoğun mesailer sayesinde bu güne geldiklerini bunun yanında gerekirse bütün çalışanların özverili davranarak heryere sırtlarında yük taşıyarak hizmet götürdüklerinin altını çizdi.

Terzioğlu’nun açıklamalarına göre Turkcell bir yılda testler ve hizmetler için burdan aya kadar yol katedmiş. Turkcell Genel Müdür Yardımcısının dikkat çektiği bir diğer nokta ise Turkcell’in bundan sonra sürekli yerli malı kullanacağı oldu. Bir çok malzemesini şimdiden yerli malına dönüştüren Turkcell gelecekte bütün çalışmalarını yerli malı ile yürütmeyi hedefliyor. Bu kapsamda şebekelerinde 100 bin adet yerli malı İnci Akü kullanan Turkcell bunun hem ekonomimize katkısı olduğu hem de yerli malı akülerin ithal mallara göre daha dayanıklı olduğu için yapıyor.

Yerli malı kullanımı bunlada kalmıyor. Yapılan anlaşmalar sonucu Tübitak ve SIMPRO ile yerli malı radyolink üretimi yapacak. Bunun için 2 milyon liradan fazla yatırım yapan Turkcell ekonomiye katkı sağladığı için mutlu.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir