Trustrank’ta Gelen Ve Giden Linklerin Önemi

trustrank

Trustrank

Arama motoru optimizasyonu (seo) açısından olduğu gibi Trustrank yükseltilirken de linklerin büyük önemi vardır. Sitenize gelen linkler yani backlinkleriniz, sitenizden giden linkler yani başkasının backlinkleri ve bu linklerin yaşları Trustrank değerleri açısından önemli kriterlerdir.

Trustrankımızın kolay yükselmesi açsından önemli sayılabilecek domain uzantıları mevcuttur. Edu ve gov uzantıları özellikle Trustrankımıza değer katacaktır. Bunun yanında bu sitelerden backlink almanın Seo’yada büyük faydası vardır. Ayrıca buralardan alınan backlinkler hızlı bir şekilde PR değerinizi yükseltecek sitenizin değerine değer katacaktır.

Arama motorları genel olarak gov ve edu uzantılı sitelere güvendikleri ve buraların spam olamayacağına inandıkları için bunun yanında sürekli doğru bilgiyi vereceğini düşündüklerinden bu uzantıya sahip sayfalara güvenirler. Gerçektende böyledir zaten. Bu sitelerden alabileceğiniz bir backlink size arama sonuçlarında katkı sağlayacaktır. Trustrankınız hızlı bir şekilde yükselecektir. Yani Seo açısından büyük bir adım atmış olacaksınız.

Arama motorlarının güvendiği bu uzantılı sitelerden link almanız sizinde güvenli bir site olabileceğiniz anlamına geleceğinden Google Trustrank’ınızı yükseltmekte tereddüt etmeyecektir. Fakat şunu söylemekte gerek ki bu sitelerden link almak kolay bir şey değildir.

Sayfanızdan giden linklerinde Trustrank’a katkısı vardır. Gelen linkler kadar olmasa da giden linklerinde sitenize Trustrank açısından katkı sağlayacağı ortak görüştür. Bu yüzden sitemizden çıkan linklerin nereye gittiğine çok dikkat etmelisiniz. Spam siteleri hedef göstermek güvenilirliliğimizi sarsacağından dikkatli olmak gereklidir. Bir siteye link verdikten sonra o sitenin neye dönüşeceği kestirilemediği için çoğu insan no follow şeklinde link vermeyi tercih etmektedir. Ama no follow linklerin gelenide gideni de çok az fayda sağladığı bilinmektedir. Durumun riskini göz önüne alıp no follow yapmadan link verebilir, Trustrankınıza katkı sağlayabilirsiniz.

Sayfanıza gelen linklerinizin ne kadardır yayında olduğu Trustrank için önemli bir kriterdir. Yani kalıcı backlink dediğimiz şey budur. Kaliteli bir siteden kalıcı bir backlink almayı başarırsak ve o link uzun süre yayında kalmayı başarırsa ileriki zamanlarda bize daha çok katkı sağlayacaktır.

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir