TrustRank Nedir? Ne İşe Yarar?

TrustRank Nedir?

TrustRank Nedir?

Arama motorlarının doğal aramalarında üst sıralarda yer alınması amacıyla yapılan seo çalışmaları ile elde edilen sonuçlardan biride web sitelerinin Trustrank değerleridir.

Trustrank, web sitelerinin Google nezdinde ne kadar önemli olduğunu belirleyen en önemli kriterlerin başında gelmektedir.

Web sitelerinin trustrank değerleri ne kadar yüksek olursa web sitelerinin içeriklerinin indekslenme hızları o denli artar.

Doğal arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanın büyük faydaları vardır.  Google web sitelerine güvendiği takdirde web sitelerinin bütün içeriklerinin, trustrank’i düşük olan sitelerin içeriklerine göre arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlar.

Trustrank nasıl yükseltilebilir?

Ziyaretçi sadakati

Web sitelerinin trustrank değerlerini etkileyen en önemli faktör ziyaretçi sadakatidir. Web site ziyaretçileri web sitelerini sık sık ziyaret ediyor ve web sitelerinde uzun süreler kalıyorsa Gooogle’ın nezdinde web sitelerinin trustrank değerleri (güvenlik değerleri) yükselir.

Web sitelerinin ziyaretçi sadakatlerini etkileyen belli başlı faktörler bulunmaktadır.  Web sitelerinin trustrank değerlerini etkileyen en önemli faktör web sitelerinde yer alan işe yarar içeriktir. İşe yarar içerik hit getireceğinden ziyaretçi sadakatine fayda sağlayacaktır.  Web site içeriklerinin işe yarar ve özgün olması sonucu ziyaretçilerin web siteleri hakkında genel kanısı iyi olacak ve web sitelerini yer imlerine ekleyeceklerdir. Böylelikle ziyaretçilerin sürekli olarak web sitelerine geri gelmesi sağlanmaktadır. Google web sitelerinde böyle bir gelişme tespit ettiğinde web sitelerinin trustrank değerlerini yükseltmektedir.

Ziyaretçi sadakatini arttıran en önemli özelliklerden biri popüler içerik olsa da içeriğin özgün olması ziyaretçiler nezdinde web sitelerinin prestijini arttıracağından, web site ismi ve sloganı akılda kalacak ve web sitesi alternatiflerine oranla daha tercih edilebilir bir konuma gelecektir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir