Trend Mobil Reklam

Mobil reklamlar, arama motorlarında, sosyal paylaşım sitelerinde ve video paylaşım sitelerinde yayımlanan reklamlarla benzer özellikler taşımakta ve oldukça hızlı bir şekilde büyümektedir.

Mobil cihazların kullanımı henüz çok yeni olmasına rağmen kullanım rakamları 400 milyon sınırını aşmıştır. Mobil cihaz kullanımındaki bu hızlı artış kısa bir süreç içerisinde mobil cihaz kullanıcı sayısının üçe hatta dörde katlanacağını gözler önüne sermektedir. Mobil cihazların kullanımının böylesine hızlı bir şekilde yaygınlaşması, mobil reklamların da öneminin daha da artacağına işaret etmektedir.

Mobil reklam  harcamalarının henüz düşük seviyelerde olması ve gelecek için çok büyük bir potansiyele sahip olmasından dolayı mobil reklam yatırımları için uygun zaman dilimindeyiz. Çünkü şu an için çok düşük gözüken mobil reklam harcamaları gelecek beş on yıllık periyotta tüm reklam harcamalarının yüzde 10’una ulaşacağı tahmin ediliyor. Pazara erken girenin rekabette daima bir adım önde olacağını düşünecek olursak mobil reklamlara yönelmenizin tam zamanı olduğunu unutmayın.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...