Toplu Mail Yasağı

TOPLU MAİL YASAĞI

Bu aralar epostalarınıza ya da telefonlarınıza geçen günlerden daha fazla mail veya SMS geliyorsa merak etmeyin artık uzun zamandır kişilerin dert yandığı mesaj ve mail bombardımanı artık sona eriyor.

Toplu Mail Yasası 1 Mayıs’ta Yürürlüğe Giriyor;

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Cumhurbaşkanının onayladığı yeni yasa 1 Mayıs 2015 tarihinde yürürlüğe girecek ve yeni yasa ile birlikte 50 bin TL’ye kadar varan cezalarda beraberinde olacak.

Toplu Mail Yasağı

Toplu Mail Yasağı

Firmalar Atakta;

Yasanın yürürlüğe gireceği tarih yaklaştıkça işletmeler atağa kalkmış durumda. Günlük olarak yollanan mail ve mesaj sayısının 2 katına çıkartan işletmeler, yasa yürürlüğe girmeden önce vatandaşları çıldırtan mesaj ve maillerini şimdiden yasal zemini oluşturmak için onay almak için yapılan uğraşları gözlemlenmektedir. 1 Mayıs’ta yürürlüğe girecek olan yasa ile hizmet sağlayıcılarda artık tüketicilere her türlü bilgi erişimi verme yükümlülüğü alacaklar.

Onay Vermeden Önce Bedel Belirtilecek;

Elektronik ortam da verilen siparişlerde ödeme ve onay öncesinde alıcıya ödeyeceği bedel açıkça belirtilecek. Hizmet sağlayan kişi alıcının siparişi aldığını elektronik ortamda bunu teyit etme zorunluluğu da gelecek ve ancak teyit ettikten sonra yapılan siparişin işlemi gerçekleştirilmiş olarak sayılacak.

İndirimlerde Ve Hediyelerde Şüpheye Artık Yer Bırakılmayacak;

Ticari iletişim gerçekleştirilen tüzel ya da gerçek kişinin bilgileri artık gelen yasa ile açıkça sunulacak. Çoğunlukla vatandaşı yanıltmak için kullanılan hediye ve indirim gibi promosyonlar ve bunlara benzer amaçla yapılan oyun ve yarışma niteliği de açıkça belirtilmesi gerekiyor. Bunlardan faydalanmanın ve katılımın şartları ise açık olacak, şüpheye yer bırakmayacak şekil de kolayca vatandaşların erişimine açılacak. Yasanın çıkmasını sağlayan ve herkesi çıldırtan istenmeyen mesajlar ve mailler için artık vatandaşlardan izin istenmesi zorunlu hale getirilecek.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir