Test Istanbul 2011’e Google’dan Konuşmacı Geliyor

Google Kullanılabilirlik Lideri Patrick Hofmann, 26-27 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek TestIstanbul 2011’e ana konuşmacı olarak katılacak.

Yazılım Test ve Kalite Derneği tarafından 26-27 Mayıs tarihlerinde Ortaköy Feriye Sarayı’nda düzenlenecek TestIstanbul 2011 Konferansı, arama motoru Google’dan bir konuşmacıyı konuk ediyor. Google Kullanılabilirlik Lideri Patrick Hofmann, etkinliğin iki ana konuşmacısından biri olacak.

1993 yılında teknik yazar ve illüstratör olarak başladığı kariyerine görsel bilgi uzmanı sıfatıyla dünyayı dolaşarak devam eden Patrick Hofmann, “kelimeleri nadir kullanan adam” olarak tanınıyor.

Kanadalı Hofmann, dünya çapında müşterilere, uluslararalılaştırma ve yerelleştirme konularıyla ilgili kullanılabilirlik sorunlarını aşmada yardımcı oldu. Bu bağlamda, müşterilerin ara yüz tasarımlarında metin yerine grafik, sembol ve ikon kullanımını teşvik ederek bu tasarımların daha kullanıcı dostu hale gelmesini sağladı.

Hofmann, CPIT (Yeni Zelanda), University of Waterloo (Kanada) ve Université de Rennes (Fransa) gibi üniversitelerde kullanılabilirlik ve bilgi mimarisi alanlarında dersler verdi ve bu üniversitelerin ders programları geliştirmesine yardımcı oldu.
Hofmann, Google Avustralya’da Google Maps’in kullanılabilirlik lideri olarak çalışıyor.

Kaynak: Mediacat Online

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir