Internet Explorer Kullanıcısına IQ Testi

İnternet Tarayıcıları IQ Testinde

İnternet Tarayıcıları IQ Testinde

Yapılan bir çalışma internet tarayıcısı kullanımı ile zeka arasındaki bağlantıyı ortaya çıkardı. Internet Explorer’ın eski versiyonlarını kullananlar için durum pek de iç açıcı değil

AptiQuant adlı Kanada firmasının yaptığı “IQ ve Tarayıcı Kullanımı” isimli çalışmada 16 yaşın üzerindeki 101 bin 326 kişinin IQ değerleri kullandıkları internet tarayıcılarına göre gruplandırıldı.

Yeni Medya Düzeni’nin haberine göre, çalışmanın sonucunda 2011 yılında hâlâ Internet Explorer 6 kullanan insanların ortalama IQ değeri 80 civarında iken Firefox ve Chrome kullanıcılarının ortalama 110; Opera ve Camino kullanıcıları ise ortalama 120 IQ değerine sahip olduğu ortaya çıktı.

Tarayıcıların IQ Yarışı

Tarayıcıların IQ Yarışı

Aşağıdaki grafikte de görülebileceği gibi kullanılan Internet Explorer versiyonu yükseldikçe ortalama IQ değeri de hızla yükselmekte.

İnternet sayfaları ile uyumsuzluk problemleri bilinen ve  bir çok insan tarafından henüz vazgeçilemeyen Internet Explorer 6,  geliştiriciler tarafından hiç sevilmese de , yapılan bu araştırma sonuçları ile daha fazla şakaya konu olacak ve insanları güldürecek gibi gözüküyor.

Araştırmanın hedefi, teknolojide yenilikçi olmanın araştırmacı olmakla ilişkili olduğunu göstermekte.Yeni çıkan tarayıcı versiyonları ile bir çok özellik keşfedilmeyi beklerken, kullanıcıların bu araştırmayı ne kadar hedefledikleri ve gerçekleştirebildiklerini ölçmek amaçlanmış durumda.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir