SPOTİFY, 60 MİLYON AKTİF KULLANICI SAYISINI AŞTI


SPOTİFY, 60 MİLYON AKTİF KULLANICI SAYISINI AŞTI
Plak ile başlayıp sonrasında kaset ve cd/dvd olarak ulaşabildiğimiz müziklere artık internet üzerinden ulaşabiliyoruz. Hem de ücretsiz olarak ulaşabiliyoruz. En önemli örnek olarak gösterilebilecek olan Spotify üzerinden milyonlarca şarkıyı herhangi bir korsan sorunu olmadan ulaşabilmekteyiz. Bu bizim açımızdan büyük kolaylık diyebiliriz.

Spotify, artık çoğumuzun kullandığı internet üzerinden istediğimiz müzikleri dinlememizi sağlayan bir sistemdir. İster mobil uygulamaları ister dışardayken de rahatlıkla müzik dinleyebilmemizi sağlayan programdır. Hem mobil cihazlarımızda müziklerin fazla alan kaplamasını veya işgalini ortadan kaldırmış oluyor. İnternet verisini kullandığı için dezavantaj olarak görülsede Premium Üyelik al

spotify

spotify

dığımızda programı, aylık 10 TL gibi bir ücret karşılığında artık müziklerinizi telefonunuza indirerek offline yani internet verisiz olarak da dinlemenizi sağlıyor. Premium Üyelik, ücretsiz üyelikteki gibi reklamların bulunmadığı bir sistemdir. İstediğiniz cihazda milyonlarca müzikler arasından istediğinizi dinleyerekte kafanıza göre listeler de oluşturabiliyorsunuz.

İşte böylesine muhteşem bir sisteme sahip olan ve çıktığı günden bu yana çok sevilen Spotify, 60 milyon online yani aktif kullanıcı sayısına ulaştığını açıkladı. Bu aktif kullanıcı sayısının 15 milyonu ise Premium üyeliğe sahip kullanıcılardan olmasıda açıkçası Spotify’ın yüzünü güldürüyor.

Deezer veya Fizy gibi çeşitleri de bulunan bu sistemler arasında benim en çok beğendiğim ve sevdiğim uygulamadır. Spotify’ın Aile Üyeliği sistemide bulunmaktadır.

Aile Üyeliği sistemi ile sizin dışınızda ekleyeceğiniz ( en fazla 4 üyeye kadar eklenebilir ) her aile üyesi için 5 TL fazladan aylık ücret alarakta kullanabilirsiniz. Çok daha fazla uygun fiyata getirilen bu sistem ile Premium kullanıcı sayıları da giderek artmaktadır.

Müzik sektöründe bir sanatçı veya grup fanları dışında bu tarz programlar ile dinlemeye başlandığı bu zamanlarda Spotify veya benzeri uygulamalar her geçen gün hızla kullanıcı sayılarını arttırmaktadır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir