Spam Seo

Seo

Seo

Seo her site için önemli bir kriterdir. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmak site sahiplerinin en çok istediği şeylerden biridir. Bunun için Seo yapılması gerekmektedir. Fakat seo yaparken abartmamak gereklidir. Yoksa sitemize spam gözüyle bakılır ve arama motoru tarafından sitemiz fişlenebilir. Fişlenmiş bir sitenin en ufak hataları bile büyütülür ve sıralamalarda rakiplerin gerisinde kalınır.

Çoğu sitenin rakibi vardır. Belki sıralama olarak sizden iyi belki de kötü rakipler. Bu tür rakipleri olan sitelerin çok dikkat etmesi gereken bir konu var. Kendimiz spam Seo yapmıyorsak bile rakiplerimiz bizim için yapıyor olabilir. Daha açıklayıcı olursak bir video sitesi sahibiysek sitemizin linkini cinsel içerikli bir sitenin videolarına yorum şeklinde eklersek arama motoru tarafından fişlenmemiz muhtemeldir. Seo kavramını iyi anlayan biri bu gibi durumlara dikkat eder ve sitesinin linkini her yerde yayınlamamaya gayret gösterir. Fakat sıralamada bizi bir türlü geçemeyen ve geçmek isteyen bir rakip, ya da bizden, sitemizden bir sebepten hoşlanmayan herhangi biri bahsettiğimiz şeyi zevkle yapabilir. Bu tarz insanlar internet âleminde mevcuttur. Bu gibi durumlara genel olarak Black Hat Seo denir.

Bu tür durumlara dikkat etmeliyiz. Sitemize gelen linkleri sürekli kontrol altında tutmalıyız. Bu sayede sitemize spam içerikli, cinsel içerikli ya da herhangi bir kötü amaçlı siteden gelebilecek bir linki görür ve onu kontrol altına alabiliriz.

Google’ın web master hizmeti sayesinde sitemize gelen bütün linkleri görebiliriz. O linklerin arasında kötü amaçlı bir siteden gelen ya da arama motorları tarafından uygun bulunmayan bir siteden gelen link varsa yapmamız gereken siteyi engellemektir. Bunun için Htaccess dosyasında ufak değişiklikler yapmamız gerekmektedir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir