SOSYAL MEDYA’NIN TANIMI

SOSYAL MEDYA TANIMI

Sosyal medya kullanımının en kısa özeti hedef kitlenizi daha yakın tanımak ve sizleri takip edenlerle daha etkili iletişim kurup bağlarınızı güçlendirmektir. Sosyal ağlarda erişilebilir oldukça, yaygın ağlarda sizi takip edenlerin ulaşılabileceği paylaşım, yorum ve beğeni sayfaları oluşacaktır.

Sosyal Medyanın Tanımı

Sosyal Medyanın Tanımı

Sosyal medyanın tam tanımı ise;

Ölçeklenebilen iletişim araçlarının ve platformlarının da üzerinden oluşturulabilen sosyal etkileşim ve paylaşım yapılan ortamlara “sosyal medya” denir.

Sosyal medya neden kullanılır veya da neden kullanırız sorusunu iki bölüm veya da iki kısım ya da iki alt başlık içine alırsak eğer,

Tanınmış Markalar Sosyal Medya’yı Neden Kullanırlar?

Tanınmış markalar müşterilerine onları takip eden insanlara veya da kişilere kendilerini daha kolay ifade edebilirler veya da daha kolay yoldan iletişime de geçebilirler.  Tanınmış markalar müşterilerine soru olarak ne istediklerini sorabilir isteklerini gerçekleştirmeye çalışabilirler, yeni çıkardığı bir ürünü müşterilerinin kullanımına veya da beğenisini sunabilir ve müşteriler de bu tanınmış marka ve markaların ürünlerine yorum yapabilir veya da çevrimiçi olarak alış / veriş de yapabilirler. Müşteri ile sağladıkları veya da kurdukları yakın bağ sayesinde iletişimleri daha da sağlamlaştırabilir.  Sizin de eğer tanınmış bir markanız varsa eğer sizde müşterilerinize ne isteyip ne istemediklerini sosyal ağlardan sorup cevaplayabilirsiniz. Müşterilerinizin sizin hakkınız da neler düşündüğünü öğrenmek için de sosyal medya ya başvurabilirsiniz. Bu saye de müşterileriniz sizi ne kadar seviyor veya da üretilen ürünleri ne kadar beğendiklerini sosyal medyalar sayesin de öğrenebilirsiniz. Sosyal medya da birçok şey yapabilirsiniz. Özellikle de ürünlerinizi çevrimiçi olarak satışa sunabilirsiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir