Sosyal Medya Tanımı

Sosyal Medya Tanımı

Kişilerin internet üzerinden yaptığı paylaşımların bütününe sosyal medya deniliyor. Facebook ve Twitter en aktif kullanılan siteler arasında yer alıyor. Milyonlarca kullanıcısı olan bu siteler, son zamanlarda kişiler arasında yaşanan ilginç diyaloglar ile adından sıkça söz ettiriyor. Ünlü isimlerinde sık sık kullandığı Facebook ve Twitter üzerinden yazı, fotoğraf, bilgi ve benzeri tüm eklentileri paylaşabiliyorsunuz.

Sosyal Medya Tanımı

Sosyal Medya Tanımı

Sosyal medya üzerinden yorum yapmak yada herhangi bir paylaşımda  bulunmak, zaman zaman ülke gündemine bile konu olabiliyor. Kişiler arasında gerginliklere, çatışmalara, tartışmalara ve kavgalara sebep olabiliyor. Bu yönde yaşanan olumsuzlukları olmakla birlikte, doğru kullanılması durumunda birçok olumlu tarafları da bulunuyor.

Televizyon ve gazeteler aracılığı ile ulaşamayacağın milyonlarca insana, sosyal medya üzerinden dakikalar içinde ulaşabilmeniz mümkün. Duyurular, kampanyalar ve ihtiyaç halinde ulaşılması gereken kişilere internet aracılığı kolaylıkla iletişim kurulabiliyor. Ülke olarak sosyal medya üzerinden internet kullananlar sıralamasında başlarda yer alıyoruz. Gece gündüz elinden telefonu bırakamayan kişiler sayesinde ilk sıralara yerleştik bile.

Uzaktan olan yakınlarımıza ulaşmak ve iletişim kurmak konusunda büyük bir kolaylık olan Facebook ve Twitter, binlerce arkadaşı ve dostu da bir araya getirdi. Kimi zaman ilkokul arkadaşlarını, kimi zaman lise dostluklarını buluşturdu. Aileler yapılan paylaşımlarla birbirlerinin iyi olduklarını anladılar.

Çoğu zaman son dakika haberleri hep sosyal medya üzerinden paylaşılıyor. Ünlüler hakkında merak edilen her şey hayranları tarafından an an takip ediliyor. Bu platform üzerinde bilgilendirme konuları paylaşan uzmanlar bu işte en doğru tavrı sergileyen tek kişiler. Belirli zaman dilimlerinde verdikleri tavsiyeler ve aydınlatıcı bilgiler sayesinde son derece faydalı oluyorlar. Bence sosyal medya denilen olayın böylesine yararlı bilgiler ışığında gelişmesi gerekiyor. Kişilerin birbirleri ile olan kavgaları değil, bilgileri konuşulmalı.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir