Sosyal Medya Nedir?

Sosyal Medya Nedir?

Gelişen teknolojinin insanlara getirdiği en büyük yenliklerden biri de sosyal medya olmaktadır. Farklı platformlarda paylaşılan bilgiler, fotoğraflarlar, resimler, videolar gibi bütün kavramlar bu yeniliği oluşturmaktadır. İnternet bağlantısı bulunan tablet, bilgisayar ve akıllı telefon gibi cihazlardan birine sahip olan herkes sosyal paylaşımlarda bulunmaktadır. Kişilerin sosyal ağlarda yaptığı paylaşımların yanı sıra bazı markaların ve kurumlarında da yaptığı bütün paylaşımlar sosyal medyanın içerisinde yer almaktadır.

Sosyal Medya Nedir

Sosyal Medya Nedir

Tüm bunların dışında internet dünyasında medya niteliği taşıyan çok farklı platformlarda bulunmaktadır. Bunlara örnek olarak son zamanlarda sayısı oldukça artan bloglar verilebilir. Bu bloglarda bireyler kendi kişisel görüşleri dahilinde insanlar ile bilgi ve fotoğraf paylaşımı yapabilmektedir. Bloglar daha çok insanları bilgilendirmek amaçlı oluşturmaktadır. Arzu eden her kişi tamamen ücretsiz seçenekler ile istediği her konuda kendi görüşlerini paylaşabileceği blogları oluşturabilmektedir. Blogların dışında günümüzde kadın, erkek, genç, yaşlı herkes tarafından kullanılan sosyal ağlar var olmaktadır. Bu ağlarda kişiler sevdikleri arkadaşları ile anlık iletişim halinde olabilir ve durum bilgisi paylaşabilir. Bu sosyal ağlar aracılığı ile kişiler uzun zamandır görüşmedikleri arkadaşlarını bulabilir ve onlar ile yeniden iletişim halinde olabilir. Sosyal ağların en çok kullanılmasının nedeni ise tamamen ücretsiz seçenekler ile iletişim kurabilmek ve tüm kişisel görüşleri özgürce belirtebilmek olmaktadır. Ayrıca internet aracılığı ile yer bildirimi ve fotoğraf paylaşımı yapılabilmektedir

. Çok sayıda insanın birbirleri ile iletişim halinde olabileceği, çeşitli bilgi paylaşımlarının yapılabileceği, fotoğraf ve yer bildirimi yapılabileceği, çeşitli oyunların bireysel veya gruplar halinde oynanabileceği, ülkenin gündemi hakkında haberlerin okunabileceği ve bunların dışında tamamen ücretsiz seçenekler ile internet üzerinden görüntülü konuşma yapılabileceği bütün işlevleri içerisinde barındıran platformların bütününe sosyal medya adı verilmektedir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir