Sosyal Medya Kullanımı Artışta

2017’nin bitmesiyle yaklaşık olarak 2,5 milyar sosyal medya kullanıcısı olduğunu biliyor muydunuz?

Statista verilerine göre 2017’nin sonuna kadar 2.46 milyar tekil kullanıcı sosyal medya kullanmakta olup her geçen saniye yenileri eklenmektedir. Yani internet kullanıcılarının %71’i sosyal medya hesaplarına da sahip. 2021 yılında 3 milyardan fazla kullanıcı olması beklenirken bu tahminlere yalnızca 3 yıl kaldığını hatırlatması bizden.

Amerika Birleşik Devletleri, %81 oranla sosyal medyayı en çok kullanan ülke. Buna göre, bir Amerikalı sosyal mecralarda haftada 215 dakikadan daha fazla vakit geçiriyor.

Aylık 1,86 milyar aktif kullanıcıyla sosyal medya devi Facebook, erişim ve kapsam bakımından sosyal medyanın lideri. Facebook aynı zamanda fotoğraf paylaşım sitesi Instagram ve mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın da sahibi.

Sosyal medya kullanımının artmasının sebepleri arasında konum bazlı platformların gelişen özelliklerinin artması bulunuyor. Başka bir sebep de sosyal medya ağlarının kullanıma elverişli mobil uygulamalarının olması.

İnsanlar sosyal medyayı sadece sınırları aşmak için değil aynı zamanda kişisel fikirlerini, çalışmalarını ve daha birçok şeyi paylaşabildikleri bir yer olarak görüyor.

Sosyal medya sayesinde yüksek sayılardaki potansiyel müşteriye organik mesajlar yoluyla veya bir ücret karşılığında sosyal medya reklamcılığı aracılığıyla ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir