Sosyal Medya ile Marka Bağımlılığı Yaratmanın Yolları

Sosyal medyanın hızlı gelişimi şirketlerin pazarlama hedeflerinde sosyal medyanın payının hızla yükselmesine sebep oldu. Şirketler sosyal medyaya öylesine büyük önem vermeye başladılar ki sosyal medyayı PR ajanslarıyla ve sosyal medya uzmanlarının danışmanlığında yönetmeye başladılar.

Şirketler sosyal medya kanallarını kullanarak ürün ve servislerini tanıtabilmekte ve yeni müşteriler kazanabilmektedir. Fakat en az yeni müşteriler kazanmak kadar önemli olan konu ise sosyal medya kanalları kullanılarak mevcut müşterilerin marka bağımlılığını sağlamaktır.

Sosyal Medya Yönetiminde Nelere Dikkat Edilmeli
• Sosyal medya mecralarını sadece backlink almak amacıyla kullanmayın çünkü sosyal medya sitelerinde milyonlarca URL olmasından dolayı backlinklerin etkinliği de olabildiğince azalmaktadır.
• Sosyal medya sayfalarınızın kısa sürede indekslenmesini sağlayan özgün içerikler yayınlayarak ziyaretçilerinizle paylaşın.
• Markanıza ait içerikleriniz yeterli düzeyde yayılmadığı takdirde sosyal medyanın hiçbir anlamı kalmaz. Dolayısıyla ziyaretçilerinizi arttırmak için sosyal paylaşım gruplarına katılmanız yararınıza olacaktır.

• Sosyal medyada paylaşılan içerikler kadar içeriklerin başlıkları da çok önemlidir. Başlıklarınızı seçerken dikkat çekici ve merak uyandırıcı olmasına dikkat edin.
• Sosyal medya uygulamalarınızı ve hayran sayfalarınızı online reklamlarla desteklemeniz ziyaretçilerinizi arttıracağı gibi ziyaretçilerinizin marka bağımlılığını da arttıracaktır.
• Tüm kampanya ve duyurularınızda sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmalısınız.
• Sosyal medya mecralarınızda ziyaretçilerinizi sitenizde uzun süre tutabilecek özgün içerikler hazırlayın. Ziyaretçilerinizi sitenizde ne kadar uzun süre tutmayı başarabilirseniz Alexa ve Google sıralama değerlerlerinize o denli fayda sağlayacaktır.
• Sosyal medya hesaplarınızı birbirine bağlantılı hale getirin böylelikle tek bir sosyal medya mecrasında paylaşımda bulunarak birçok sosyal medya organında içeriklerinizi paylaşabilirsiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir