Sosyal Medya

Sosyal Medya hedef kitle ile daha samimi ilişkiler kurulması amacıyla kullanılan yayın organıdır.

Sosyal Ağların Etkin Şekilde Kullanılabilmesi için Yapılması Gerekenler

• Sayfaların içerikleri çok önemlidir. Çünkü sayfaların içeriklerini beğenen kullanıcılar sayfaları yakın çevreleri ile de paylaşacağından içerik geniş kitlelere ulaşacak ve yeni müşteriler kazanılması sağlanacaktır.

• Yapılan sosyal medya araştırmalarına göre sosyal medyada en fazla takip edilen ve yorum yapılan bölümler resimlerin yoğunlukla kullanıldığı bölümler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple sosyal medya organlarında kullanılan görsel dokümanlara fazlasıyla dikkat edilmelidir.

• Sayfanızın ne kadar ziyaretçisi olduğundan ziyade sayfanızda mevcut bulunan takipçilerinizin ne kadarının aktif kullanıcı olduğu çok daha önemlidir. Takipçilerinizin birbirleriyle işletişim kurmasını sağlamanız da ayrıca yararınıza olacaktır.

• Firmanızdan ilk defa alışveriş yapacak olan müşteriler firmanız hakkındaki düşüncelerinizden daha fazla firmanızın ürünlerini kullanan kişilerin görüşlerine önem verirler. Bu sebeple rakiplerinizden daha farklı kampanyalar veya etkinlikler düzenleyerek müşterilerinizin markanıza olan bağlılığını ve sadakatini arttırmaya çalışmanız size avantaj sağlayacaktır.

• Takipçilerinizin sayısı ne oranda artarsa başarınız da o oranda artacaktır. Takipçilerinizle kuracağınız ilişkinin kaliteli ve sürekli olması için çaba sarf edin çünkü bu durum size ciddi oranda geri dönüşümler sağlar.

HAKAN TAŞGIN

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir