Sosyal Ağlara Rağmen Bloglar Yükselişte

sosyal-ag
Blog web dünyasındaki yeri kimi zaman tartışılsa da değeri artmaya devam ediyor. Online araştırma şirketi eMarketer‘in ABD merkezli son araştırması bu yıl içinde bloglar internet kullanıcılarının yarısına(113 milyon kişiye) ulaşacağını öngörüyor.
Blog sosyal medya ve gelenekselmedya ile çarpışması olarak da adlandırılan araştırmada eMarketer’in 2014 öngörüsü de blog yükselişine işaret etmekte. eMarketer’e göre bloglar 2014 yılında Amerikan vatandaşlarının %60’ına yani 150 milyon kişiye erişecek ve online medyanın bir parçası  kalmaya devam edecek.
Araştırmayı hazırlayan Paul Verna, genel medya düzeninde blogların etkisini sürdüreceğini ve zamanla diğer medya kanallarından ayırt edilemeyeceğini ifade ediyor. Bunun yanında blog yazarlığının özel bir aktivite olup yavaş bir artış göstereceğinin de altı çiziliyor. Bunun temelinde de kişilerin online dünyada kendini ilk ifade edecek ortamlar olarak Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar ile tanışmasını gösteriliyor.Sosyal ağlara rağmen bloglar yükselmeye devam ediyor.

social
Bloglar kimilerine göre sosyal ağlar karşısında değer kaybederken, ülkemizde de şahit olduğumuz çeşitli tartışmalarda blogcular da taraf gösterilmişti. Her şeye rağmen açık kaynaklı blog servisleri ve internet kullanım oranlarının artışı bilgi ve kişisel paylaşımların daha etkin olarak yapıldığı blogların yükselmesini engelleyemedi.
Türkiye’de internet kullanıcı eğilimlerini göz önüne aldığımızda artış eğrileri ülkemizde daha küçük olabilir ancak kaliteli içerik üreten bloglar daha hızlı yükseleceği de aynı oranda doğru bir tahmin olur.
Kaynak: Medyarazzi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir