Sorumluluk Duygusuyla Karar Vermek

Yaşam zıtlıklar üzerine kurulmuştur. Ölüm vardır yaşam vardır, gece vardır gündüz vardır, başarı vardır başarısızlık vardır. Kısacası yaşam zıtlıklardır.

Yaşamın zıtlıklar üzerine kurulmuş olması yaşamı tanımlamayı da zorlaştırmaktır. En zoru da bir karar vermek zorunda kalmaktır. Hangi kabloyu keseceğini bilmeden olası bir patlamanın eşiğinde olmak gibi.

En büyük zorluğu ise sorumluluk sahibi olan kişiler yaşarlar. Çünkü bu kişiler ne kadar zor durumda olurlarsa olsunlar daima güçlü olmak ve her zaman için en doğru çözüm yolunu bularak en doğruyu yapmak zorundadırlar.

Sorumluluk sahibi olan kişilerin kendilerini güçsüz hissetmeleri ve doğruyu yapmamaları durumunda çevrelerindekileri de çok kısa sürede olumsuz yönde etkileyeceklerinden başarısızlık kaçınılmaz olur.

Sorumluluk sahibi olan kişilerin her daim doğruyu yapma gerekliliklerin temel sebebi, yapabilecekleri en ufak bir hatanın bile birçok insanın, kurumun hatta ülkenin kaderini olumsuz yönde etkileyebilmesidir.

Doğruyu yaparken bir takım istenmeyen kararlar alınmak zorunda kalınabilir. Hatta istenmeyen ayrılıkların dahi yaşanabileceği unutulmamalıdır.

Bilinmelidir ki sorumluluk sahibi olan, her ne koşulda olursa olsun güçlü olmayı başarabilen ve doğruyu yapan kişilerin liderliklerini yaptıkları kurumların ve ülkelerin ne kadar zor koşullarda olurlarsa olsunlar orta ve uzun vadede başarısız olma ihtimalleri yoktur.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...