Snapchat, Ortam Kartları Ekliyor

Snapchat, Ortam Kartları ile kültürel uygulama tercihi olmak istiyor. Ortam Kartları, hem markalar hem de kullanıcılar için çok önemli bir etkiye sahip.

Videodan da görebileceğiniz gibi, Ortam Kartları, yerler ve etkinlikler hakkında bilgi verecek olan Snap sürecine yeni bir ekleme.

Ama Snapchat’ten yapılan açıklamaya göre hepsi bu değil:

“Ortam Kartları, Uber ya da Lyft gibi uygulamalarla araba çağırma veya OpenTable, Resy ya da Booktable aracılığıyla masa rezervasyonu yapma gibi işlemlere yarayacak.”

Bundan sonra Snapler pasif bir özellik olarak kalmayacak. Sevdiğiniz şeyleri bulabilecek ve bir sürü detay görebileceksiniz. Kısacası İçerik Kartları ile yeni mekan ve lokasyonların daha kolay keşfedilmesinin önü açılmış olacak.

Ortam Kartları her Snap üzerinde olmayacak. Şirketin yerine özel Geofilter ile etiketlenen Snaplere dahil olacak ya da genele açık olan Snapler üzerinde kullanılabilecek. Bu, kişisel Snaplerinizin lokasyonunuza bağlı olarak etiketlenmesine engel olacak.

İşletmeler için bu, Snapchat üzerinde daha çok aktif olmalarına bir motivasyon kaynağı olacak. Örnek olarak, işletmenizin Snap Harita üzerinde daha çok bulunmasını istiyorsanız kendinize özel bir Geofilter satın alabilirsiniz ve mağaza içinde reklamını verebilirsiniz. Bu şekilde işletmeniz daha görünür olacak.

Ortam Kartları üzerindeki veriye göre Snapchat, TripAdvisor, Foursquare ve Michelin’in de dahil olduğu birçok organizasyonla iş birliği yaptı. Bu yüzden kendinizi daha çok öne çıkarmak istiyorsanız varlığınızı fark ettirmeniz gerekli.

Bu bakımdan böyle bir adım Snapchat için çok önemli. Google ve Facebook üzerinde edindiğiniz birçok bilgiyi de Snapchat üzerinde bulabilirseniz uygulama çok daha işlevsel hale gelecek. Özellikle gençler tarafından çok daha kullanılması itibariyle Ortam Kartları dışarıya çıkmak ve yeni insanlarla arkadaşlık kurmak isteyenler için birçok yararı olacak.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir