Skype Microsoft’un oldu

Skype Artık Microsoftun

Skype Ücretsiz Konuşma Hizmeti Sunuyor

Görüntülü konuşma hizmeti sunan Skype yazılımı artık resmi olarak Microsoft bünyesinde. Microsoft’un 8.5 milyar dolar ödeyerek bu yılın Mayıs ayında başlattığı satın alma işlemi, 14 Ekim  itibariyle tamamlandı.

Skype’ın CEO’su Tony Bates, bundan böyle Microsoft’un Skype departmanının başkanı olacak. Çalışanlar da aynı şekilde Skype departmanına aktarılacaklar. Techno-labs’in derlediği habere göre Microsoft’un şu ana kadarki en büyük yatırımı olan Skype, 2005 yılında 2.6 milyar dolara eBay tarafından satın almıştı. eBay 2008 yılının başlarında Skype’ı halka arz ederek yüzde 70’ini satmıştı.

Skype uygulaması ile, ücretsiz konuşma ve video konferans görüşme yapılabiliyor. Aynı zamanda kendi üretimi olan kredi sistemi ilede dünyanın herhangi bir yerinde ki bir cep telefonu ile anlık görüşme yapabilyorsunuz. Voip denilen bu özellik çok uygun fiytlı olması nedeni ile popüler tercih sebebi olmuş durumda. İnternete bağlı iki pc yada bu uygulamayı destekleyen mobil cihazlar arasında ücretsiz iletişim sağlayan program Türkiye’de de çokça kullanılan bir uygulama

Kaynak: Marketing Türkiye

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir