Sizi Kandıran Seo’culara Dikkat Edin !

seo arama motoru optimizasyon

Sitenizi Google’da yükseltmesi için bir Seo’cuya emanet ederken iyi düşünün.Seo ile yükseltmek istediğiniz siteniz bir anda Sandbox’a (cezalılar listesine girebilir).Size Google ana sayfa garantisi veren kişi ya kurumlardan kaçının.Bunu Google’da açık şekilde ifade ederek “Kimse size ana sayfa garantisi veremez” demektedir.

Özellikle “Siteniz 1 ayda Google ana sayfasında” gibi sloganlarla bu işi yapan Seo’cular mutlaka illegal yollara başvurarak bunu yapmaktadır.Evet,dedikleri gibi sizi kısa sürede Seo çalışması ile Google da ana sayfaya çıkartabilseler bile kullandıkları illegal yöntemlerin Google tarafından fark edilmesi uzun sürmeyecek,siteniz Sandbox’a girecek ve Google da görünmez hale gelecektir.Bunların yanında siteniz üzerinden,Seo’cunuz sizden habersiz para kazanabilir de.

İşte sizlere Seo konusunda hangi yöntemlerle zarar verebilirler,üzerinizden nasıl para kazanabilirler ve siz bunu nasıl fark edebilirsiniz :

• Arkaplan ile aynı renkte olacak şekilde anahtar kelimeleri kullanmak(invisible text).Bunu farkedebilmeniz için,sayfanızda farenizin sol tuşunu basılı tutun ve sağa yada sola doğru sürükleyin.Eğer arka planınızda yazılar varsa bu illegal bir yöntemdir.

• Başka sitelerde kullanılan içeriklerin sizin sitenizde de kullanılması. adresine sitenizi yazarak aynı içeriğe sahip siteleri görebilirsiniz.

• Sitenize sizden habersiz reklam alabilirler.Bunun web sitenizin çeşitli yerlerine kelime altlarına saklanmış linkler şeklinde yapabilirler.Ya da ilk bahsetmiş olduğum madde ile de bunu yapabilirler(hidden link).Sitenizi sık sık kontrol ederseniz bunu fark edebilirsiniz.

• Meta taglarda çok aranan fakat sitenizle alakası olmayan kelimelerin kullanılması.Sitenizde boş bir alana sağ tıklayıp view source(kaynağı göster) dedikten sonra çıkan sayfada meta tag yazan kısımların sitenizle alakalı olup olmadığına bakabilirsiniz.

• Web sitenizdeki yazılarda sadece 1-2 kelimeyi sık sık değiştirmek(.Örnek olarak yazı içerisindeki “ve” kelimelerini ufak bir yazılımla “veya”’ya çevirmek.Bu yöntemle sanki siteniz sürekli güncelleniyormuş gibi gösterilir.Eskiden fark edilmesi uzun süren bir yöntemdi fakat artık Google bunu daha kısa sürede algılamaktadır.Fark edebilmeniz için sitenizi sürekli takip edin.

Yukarıda bulunan Seo yöntemleri Black Hat Seo olarak adlandırılmaktadır.Ve konunun başında da söylediğim gibi sitenizi Sandbox’a sokacak en çok görülen Black Hat Seo yöntemleridir.

Siz siz olun bir Seo’cu ile anlaşırken dikkat edin ve işinizle ilgili raporlar isteyip sitenizi takip edin.

Seo,dikkat,özen ve emek ister.Kurallara uygun Seo ile sitenizin yükselmesi ve kalıcılığı uzun sürebilir fakat karşılığını mutlaka alırsınız. Beycon Group olarak size ana sayfa sözü vermiyoruz.Kalıcı,yükselişte olan ve güvenilir bir Seo vaat ediyoruz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir