Sitenizi Hazırlarken WordPress mi, Yazılım mı?

İşiniz için bir site kurmak istiyorsanız sitenin planlaması, tasarımı ve lansmanı gibi birçok önemli karar vermeniz gerekecektir. Yapmanız gereken ilk ve en önemli tercih sitenizi nasıl kuracağınız. Tamamıyla sıfırdan bir site kurabilirsiniz veya bir site kurma platformu kullanabilirsiniz.

Sıfırdan bir web sitesi oluşturmak için muhtemelen bir geliştirici tutmanız gerekecektir. Geliştirici, siteleri oluşturmak için CSS ve Javascript dahil olmak üzere çeşitli biçimlendirme ve komut dosyası dillerinde HTML kullanır. Sıfırdan inşa etmek daha fazla zaman ve para gerektirse de bu seçenek tam olarak istediğiniz gibi görünen bir siteyle sonuçlanabilir.

Bir geliştirici kiralamak istemiyorsanız, piyasadaki web sitesi oluşturucularından veya içerik yönetim sistemlerinden birine başlayabilirsiniz. Bu çözümlerden en popüler olanı bir CMS’dir. Sitenizin tasarımını kolayca özelleştirmenize, yayınlarınıza multimedya eklemenize, içeriğinizi etiketlere ve kategorilere göre düzenlemenize, birden fazla kullanıcıyı yönetmenize, temeldeki kodu düzenlemenize ve çok daha fazlasına olanak tanır.

SEO’da WordPress ve Sıfırdan Yazılım

Organik trafiği sitenize çekmek için sayfa içi ve teknik SEO’nuzu optimize etmeniz gerekir. WordPress’te bir site oluşturmanın ve sıfırdan bir site oluşturmanın SEO kolaylığını karşılaştıralım.

WordPress’de gösterge tablonuzda SEO ayarlarını yapılandırabilmenin yanı sıra, sayfa içi ve teknik SEO’nuzu kontrol etmenizi sağlayan yüzlerce eklenti arasından seçim yapabilirsiniz.

Öte yandan sıfırdan yazılım seçtiğinizde kaynak koduna doğru etiketleri ekleyerek veya bunu yapmak için bir geliştirici kiralayarak SEO’yu optimize etmelisiniz.

Blog’da WordPress ve Sıfırdan Yazılım

Bir blog içeren web sitelerinin arama motorlarında sıralanma olasılığı %43 daha yüksek olduğundan, kolayca özel içerik oluşturmanızı ve yayınlamanızı sağlayacak bir çözüm seçmek istersiniz. Blog yazmada WordPress ve sıfırdan yazılım seçeneğini karşılaştıralım.

WordPress, içeriği doğrudan kontrol panelinizde oluşturabilmeniz ve yönetebilmeniz için kullanıcıları yönetmek, içerik görünürlüğünü kontrol etmek ve daha fazlası için sürükle ve bırak işlevselliği sunar. Daha ileri düzey kullanıcılar, istedikleri belirli özelleştirmeleri yapmak için temel kodu düzenleyebilir.

Sıfırdan yazılımda ise içeriğin yapısı ve tasarımı üzerinde tam kontrol sağlanır, ancak önemli bir zaman yatırımı ve derinlemesine kodlama bilgisi gerektirir.

İkisinin de artıları ve eksileri var. Sizin için uygun olanı kodlama bilginiz, zamanınız ve yatırımlarınıza göre seçebilirsiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir