Sigma Lensler ve Kısaltmaları

Sigma Lensler ve Kısaltmaları

                Japon firması sigma tarafından üretilen lens modelleri fotoğrafçılık ile ilgilenenler tarafından büyük ilgi görüyor. Fotoğraf tutkusu olan kişiler fotoğraf ile zaman geçirdikçe hep daha iyi daha güzel fotoğraflar elde etmek istiyorlar. Sigma lens kullanılan makineler ile daha kaliteli daha güzel fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

Sigma lens ile fotoğraf çekmek oldukça keyif verici. Sigma marka çok sayıda lens modeli ile karşılaşmak da mümkün. Birbirinden üstün özelliklere sahip lensler arasında hangisinin en iyi olduğuna nasıl karar verebiliriz, tabii ki kullandığımız profesyonel fotoğraf makinemizin özellikleni bilmek gerekiyor öncelikle. Sonrasında ise hangi tarzda fotoğraflar çekeceğimize karar vermemiz gerekli. Bütün bunlar tamam ise sadece makinemizin istediğimiz fotoğrafları çekebilmesi için hangi özelliklere sahip lens kullanmamız gerektiğini hesaplamamız gerekiyor. Kullanacağımız lens almadan önce kullanıcılarından fikir de almakta fayda vardır.

Sigma lens modellerinin üzerlerinde çeşitli kısaltmalar yer alır. APO, OS, HSM, ve EX gibi çeşitli terimler bunlardan bazılarıdır. Açıklamak gerekirse; APO lens kalitesi yüksek fotoğraflar elde edilmesi için tasarlanmış ve renk sapmalarının en aza indirgenmesini sağlıyor. Özellikle zoom lenslerde tercih edilen bu özellik ile daha keskin ve daha kontrastlı görüntüler elde etmek mümkün. OS; optik dengeleyici kelimelerinin kısaltmasıdır. Eğer ki fotoğraf çekerken makineyi titretiyorsanız bu özelliğe sahip olan bir lens almanız sizin için faydalı olacaktır. HSM özelliğine sahip olan lensler diğerlerine oranla daha hızlı ve çok sessiz otomatik odaklanma yapmaktadır. Üzerinde EX yazan lensler ise kullanılan malzemelerin kalitesi açısından ve optik kalite bakımından en iyi lenslerdir, sigma firması bu lenslere mükemmel anlamına gelen excellent lens ismini vermiştir. Lens alırken üzerlerinde kısaltmaları bulunan bu özelliklerine dikkat etmek önemlidir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir