Series One, Yüksek Verimli Toplantılar Vadediyor

Covid-19 salgını sebebiyle yüz yüze görüşmeler yerini videolu konferanslara bıraktı. Görüntülü görüşmelerin hiç olmadığı kadar sık kullanıldığı bu dönemde Google, verimli ve kaliteli bir toplantı için Google Meet-Lenovo ortaklığıyla geliştirdiği “Series One” ekipmanlarını tanıttı.

Birçok firma görüşmesi veya bireysel iletişim için kullanılan video konferans sistemi, insanları ve işletmeleri sanal ortamda bir araya getiriyor. Bu süreçte toplantının yönetimini gerçekleştiren ekipmanlar önem kazanıyor.

Google G Suite ile beraber gelen Google Meet de bu alanda öne çıkıyor. Yeni Series One donanımı, gelişmiş ses ve video görüntü netliği için en son teknoloji yapay zekadan faydalanıyor. Ayrıca Google’ın çok kanallı gürültü engelleme ve ses yükseltme teknolojisi olan TrueVoice’u da kullanılıyor.

Series One Kitinde Neler Var?

İlk cihaz Smart Camera. 4K çözünürlük sunuyor, kadraja giren kullanıcıları tanıyıp otomatik yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapabiliyor.

Hoparlör olarak Smart Audio Bar, TrueVoice ile yüksek kalitede ses aktarımı sağlıyor.

Mic Pod ise büyük toplantı odalarında kullanılmak üzere tasarlandı. Ethernet kablosu ile çalışan Mic Pod , üzerindeki butonla mikrofonu sessize ya da aktife alabiliyor.

Tüm cihazların kontrolü için bilgi işletim sistemi de sağlanmış durumda. En hızlı bağlantıları sağlamak adına ürünlerde ethernet girişi bulunuyor. Bunun yanı sıra kablosuz ağ bağlantısı da mevcut.

Son olarak iki farklı kumanda, iki farklı seçenek ile karşımıza çıkıyor. Birincisi küçük toplantı odaları için tasarlanmış klasik tuşlu bir kumanda. İkinci kumanda dokunmatik ekrana sahip ve cihazın bağlantısı ethernet kablosu ile sağlanıyor. Bu kumandayla, odanın aktif toplantılarını görüntüleme ve sesli komut ile toplantıya katılım gibi faaliyetler gerçekleştirilebiliyor.

Series One donanımı, insanları ve firmaları en pürüzsüz şekilde bir araya getirmeyi hedefliyor ve daha sürükleyici toplantılar için oldukça iddialı görünüyor.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir