SEO’da Filtre Kabusu

Seo çalışması yaparken en kötü durum sitenizin herhangi bir caza almasıdır. Google Panda güncellemesi ile birlikte Google cezaya sokacak site arıyor. Cezalar süreli ve süresiz cezalar olarak ikiye ayrılır.

Süreli cezalar ne yaparsanız yapın asla süreniz dolmadan çıkamayacağınız cezalardır.Diğer ceza tipinde ise yapılan backlinkleri geri almanız site içi çalışmalarınızı düzgün bir şekilde yapmanız ve ayrıca kaliteli içerikler paylaşarak cezadan çıkabilirsiniz. Yani Google’ın güvenini kazanmanız gerekmektedir.

Bu ara piyasada çokca ücretsiz Profil Backlink siteleri gezmektedir. Bizim tavsiyemiz bu sitelere ekleme yapmamanız. Google artık bu tarz  sitelerden alınan backlinkleri önemsememektedir. Yani kullanmadığınız yüksek Pagerankli sitede sadece adınıza oluşturulan site adı ve anchor texti artık Google önemsemiyor ve bu eklemeleri abarttığınızda da cezaya girmeniz kaçınılmaz hale geliyor.

Ayrıca Google artık Sitelerin footer’ından aldığınız anchor textleri de önemsemiyor. Eğer biri sitenizi beğendiyse footera sizin linkinizi koymaz sizin sitenizle ilgili direk makale yazar.

Seo’da filtre kabusu yaşamak istemiyorsanız mutlaka dikkatli olmanızda fayda olduğunu belirtmek isteriz. Google cezaları sitenizin domainini 301 ile yönlendirerek de geçmeyeceğini belirtmek isteriz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir