Seo Web Tasarım Uyumu

 

 

Seo ve Web Tasarım Uyumu

Seo ve Web Tasarım Uyumu

 

Seo ve web tasarım birbirinden farklı iki ayrı çalışma olsa da her iki çalışma entegre bir şekilde yürütüldüğü takdirde web siteleri ile hedeflenen sonuçlara ulaşılabilir.

Seo’nun amacı Google organic aramalarında web sitelerini belirlenmiş olan anahtar kelimelerde üst sıralara çıkarmaktır. Google organic aramalarında üst sıralara çıkabilmek için seo çalışmalarının tümünün entegre bir şekilde yürütülmesi yeterli değildir.

Web tasarımlarının seo çalışmalarına uyumlu olması gerekmektedir. Web site tasarımlarının Google’a uyumlulukları kadar yazılımsal alt yapılarının Google’a uyumluluğu da çok önemlidir.

Web sitelerinin tasarım ve seo çalışmaları mümkünse her iki alanda da hizmet veren şirketlere yaptırılmalıdır. Çünkü sadece her iki hizmeti entegre bir şekilde sunan şirketler web tasarımlarını ve yazılımlarını seo çalışmaları ile uyumlu hale getirebilmektedir. Tek taraflı hizmet veren şirketlerde masanın bir bacağı daima topal kalacağından istenilen hedeflere ulaşılması oldukça güç olmaktadır.

Ne kadar güzel, kullanıcı dostu bir web sitesi tasarlanmış olunursa olunsun web sitesi Google organic aramalarında yer almıyorsa hiçbir anlam ifade etmez. Aynı şekilde Google organic aramalarında üst sıralarda çıkan herhangi bir web sitesi ziyaretçileri yoran bir tasarıma ve alt yapıya sahipse Google organic aramalarında üst sıralarda yer almanın hiçbir anlamı da kalmaz.

Online pazarlamada başarılı olunabilmesi seo ve web tasarım ve web yazılım çalışmalarının birbirleriyle uyumlu olacak şekilde yürütülmesi ile mümkündür.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir