Seo ve Popülerlik

Seo ve Popülerlik

Seo ve Popülerlik

Sağlanmakta olunan ürün ve hizmetlerin geniş kitlelere yayılması ve popülerliğinin arttırılması için pazarlama ve reklam faaliyetlerinden faydalanılması gerekmektedir.

Pazarlama ve reklam faaliyetleri özellikle son yıllarda internetin hızla gelişimine takiben ve maliyet avantajı sağlamasından dolayı yoğunlukla web üzerinden yapılmaya başlanmıştır.

Web üzerinden yapılan pazarlama faaliyetlerinin en etkili olanı ise arama motoru optimizasyonu (seo)  çalışmalarıdır.

Arama motoru optimizasyonu (Seo) çalışmaları ile web siteleri sunulmakta olunan hizmet ve ürünler ile ilgili anahtar kelimelerde başta Google olmak üzere arama motorlarının doğal aramalarında üst sıralarda yer alırlar.

Tüketiciler tüm satın alma kararlarını, arama motorları üzerinden araştırarak vermeye başladıklarından arama motorlarının doğal aramalarında ilk sayfada yer almak çok fazla sayıda ziyaretçi çekilmesini sağlayacağından markaların pazar paylarını da otomatikman yükseltecektir.

Seo çalışmalarının en büyük farkı tek seferlik çalışmalar olmaması, devamlılık gerektiren çalışmalar bütünü olmasıdır.

Seo çalışmaları ile arama motorlarının doğal aramalarında hedeflenen noktalara ulaşılabilmesi için minimum 6 ay süreyle kesintiye uğramaksızın çalışılması gerekmektedir. Aksi takdirde hedeflenen noktalara ulaşılması mümkün değildir.

Başta Google olmak üzere arama motorlarında oldukça yoğun bir rekabet yaşanmasından dolayı hedef anahtar kelimelerde istenilen noktalara gelinmiş olsa dahi seo çalışmalarının kesintiye uğramaksızın devam etmesi gerekmektedir. Aksi takdirde çalışma kesintiye uğradığı andan itibaren kısa bir süreç içerisinde başlangıç noktasına geri dönülme riski bulunmaktadır.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir