Seo ve Özgün içerik

Seo'da Özgün İçerik

Seo’da Özgün İçerik

Özgün içerikler herhangi bir yerden kopyalanmadan veya alıntı yapılmadan, tamamıyla editörün kendi bilgi birikimi ve araştırmaları sonucunda oluşturduğu içeriklerdir.Google Panda güncellemeis ile birlikte özgün ve kaliteli içeriğin önemi de artmıştır.

Özgün İçeriğin – Seo Çalışmalarındaki Önemi

Google arama sayfalarının sol bölümünde görüntülenen organic aramalarda ön sıralarda yer alınmasını sağlayan, arama motoru optimizasyonu (Seo) çalışmalarında özgün içerikler çok büyük önem arz etmektedir.

Kullanılırlığı en yüksek arama motoru olan Google web sitelerinde yer alan içeriklerin özgün olmasına ve ziyaretçilere faydalı bilgiler vermesine dikkat ettiği kadar hazırlanmış olan içeriklerin sade bir dille yazılmış olmasına, yazım kurallarına ve noktalama işaretlerine dikkat edilerek yazılmasına da fazlasıyla dikkat etmektedir.

Arama motorları özellikle Google sürekli olarak algoritmalarını değiştirmekte, dolayısıyla arama motoru optimizasyonu (Seo) teknikleri de değişkenlik göstermektedir. Seo çalışmalarında değişmeyen tek gerçek ise özgün içerik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Seo çalışmalarının çok küçük bir ayrıntısı olarak düşünülüp, önem verilmese de özgün ve bilgi sağlayan içerik arama motoru optimizasyonu -Seo çalışmalarının temel taşıdır. Diğer seo teknikleri bu taş üzerine inşa edilirse belirli bir süreç sonrasında seo çalışmaları ile istenilen hedeflere ulaşılabilir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir