Seo ve Google Uyumu

Seo ve Google

Seo ve Google

Seo ve Google uyumu organic aramalarında üst sıralara çıkılabilmesi için en önemli kıstasların başında gelmektedir. Google ve Seo uyumunda en önemli konu içerik yazımıdır.

İçerik yazımında dikkat edilmesi gereken bazı temel kurallar bulunmaktadır.Öncelikle içeriklerin başlıklarına çok dikkat edilmeli, içeriklerin başlıkları arama hitleri yüksek anahtar kelimelerden seçilmelidir.

İçeriklere link ve resim eklenerek hedef kitlenin  ilgisi çekilmeli ve Google Seo uyumu sağlanmalıdır.

Birincil ve ikincil anahtar kelimeler doğru şekilde belirlenmeli ve içeriklerdeki anahtar kelime yoğunluğunun yüzde 5’i geçmemesine dikkat edilmelidir. Aksi takdirde Google cezayı kesmekte gecikmeyecektir.

Hazırlanan içerikler ilgili resimlerle birlikte siteye eklenmeli ve içeriklerde kullanılmakta olan anahtar kelimeler resim etiketinde yer almalıdır.

Site içi ve site dışı linklendirmeler yapılarak içerikler zenginleştirilmeli fakat linklendirme hedef kitleyi yoracak düzeyde olmamalıdır.

İçerikler olabildiğince paragraflara bölünmeli, içerikte anahtar kelimelerle ilgisi olmayan faydasız bilgilere yer verilmemelidir. Faydasız bilgilerin web sitelerini düşüşe geçmesine sebep olacağı unutulmamalıdır.

Google botlarının sitenizi ziyaret edip sayfalarını indexlemesi bu kriterleri göz önünde bulundurduğunuzda gerçekleşecektir.Yapılan site içi ve site dışı çalışmalarınızın başarılı olmasını ve sitenizin arama motorunda ilk sıralarda yer almasını istiyorsanız arama motoru optimizasyonu ve Google uyumu dikkat etmeniz gereken kurallar arasında yer alıyor.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir