Seo ve Domain Yaşı İlişkisi

Domain Yaşının Seo Üzerindeki Etkileri

Domain Yaşının Seo Üzerindeki Etkileri

Seo çalışmasına etki eden 200 faktörden biride Seo ve domain yaşı ilişkisidir. Bilindiği gibi domainin seçtiğiniz keyword ile uyumlu olması etkili bir faktördür; ancak yeterli değildir. Seçtiğiniz domainin süresinin uzun olması gerekmektedir. Çünkü Google şöyle düşünecektir ” domain süresi kısaysa gelip geçici bir sitedir o halde önemsiz”. Bu etkiyi yaratmamak için aldığınız domainin süresinin uzun olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Peki domainin eski olması başka bize ne kazandıracak birincisi Trustrank. Diğer yandan da Pagerank için size yardımcı olur. Zaten yapılan seo çalışmasında domain yaşı,backlink ve onpage seo ile başarıya yaklaşmak mümkündür.

Ancak backlink aldığınız sitenin de domain yaşının büyük olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer bunu da ayarlayabilirseniz başarılı olmanız kaçınılmaz olacaktır.

Ayrıca bir önceki makalede de belirttiğimiz gibi Bing arama motoru’da Domain yaşını önemsemektedir. Bir taşla iki kuş vurmuş olabilirsiniz. Bunun için profesyonel bir seo danışmanı ile çalışmanızı öneririz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir