Seo ve Blog

Seo ve Blog

Seo ve Blog

Bloglar kurulum ve kullanım kolaylığı ayrıca başta Google olmak üzere arama motorları tarafından kolay indekslenebilme özelliğinden dolayı seo çalışmalarına oldukça uyumludur.

Günümüzde birçok kurum ya da bireyin blogların sahip olduğu bu özelliklerden dolayı blog sayfaları bulunmaktadır.

Sosyalleşme mecrası olan blogların geniş kitlelere ulaşabilmesi ve marka bilinirliliğine katkı sağlayabilmesi için blog sayfalarına arama motoru optimizasyonu (Seo)  çalışması yapılması gerekmektedir.

Dünya genelinde ve ülkemizde en fazla kullanılmakta olan blog alt yapısı WordPress ’tir.WordPress’in en fazla kullanılan blog altyapısı olmasının temel sebebi alt yapısının çok gelişmiş olması, çok fazla sayıda tema seçeneğinin bulunması ve arama motorlarına özellikle Google’a uyumlu bir alt yapıya sahip olmasından ileri gelmektedir.

Blog sayfası olan bireylerin özellikle kurumların dikkat etmesi gereken en önemli konu blogların sürekli olarak güncel tutulması ve okuyucularını sürekli olarak yeni bilgilerle beslemesidir.

Bloglar güncellenmediği ve okuyucularına yeni bilgiler sunmadıklarında yeni hedef kitlelere ulaşamayacakları gibi potansiyel okuyucularını da kaybetme riski ile karşı karşıya kalırlar.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir