Seo ve Bing Arama Motoru

Bing ve Google Farkları

Bing ve Google Farkları

SEO’da sitenize ziyaretçi çekmek ve siteye trafik sağlamak için yaptığınız çalışmalar sıralamanızı etkiliyor. Bildiğiniz gibi Google “en çok ziyaret edilen arama motoru” ünvanını taşıyor.

Google’dan sonra ikinci sırada Microsoft’un arama motoru Bing geliyor. Peki Bing arama motorunda nasıl üst sıralarda yer alabiliriz? Ya da Google ve Bing arasındaki farklar nelerdir?

Sıralamanızı etkileyecek ilk kriter içeriğin özgün olması.Yani yazdığınız yazı tamamen size ait olacak,cümleleri başka sitelerden kopyalamayacaksınız. Aslında ilginçtir ama Google Panda güncellemesi özelliğiyle de bu uyuşmaktadır;yani ayrıca fazla bir iş yapmanıza gerek yok. On Page düzgün olacak ve Kaliteli içerik iki büyük arama motoru için de ortak gibi görünüyor.

Cümleler özgün oldukça  index sayınızda artış meydana gelecek. Ayrıca <title></title> Meta Tag’e dikkat etmeniz gerekir.Bing arama motorunun önem verdiği diğer özellikler; site yaşının fazla olması ve gereksiz link çıkışları.Sitenizin yaşının fazla olması üst sıralarda yer almanıza yardımcı oluyor.Malesef aşırı link çıkışları da sitenizin üst sıralarda yer almasına engel oluyor.Yani Google burada Bingden ayrılıyor. Çünkü yeni güncellemesi ile birlikte link çıkışının önemi arttı ama tabiki de kaliteli sitelere.

Link çıkışı işlemlerinden sonra sitenize sitemap eklentisi kurarak sitenizi tanıtıp biran önce indexlenmesini sağlayabilirsiniz.Saydığımız tüm özellikler SEO açısından gerekli,ziyaret ve sayfa görüntülenme sayınızı arttıran faktörler. Bunlara uyduğunuz taktirde sitenizin üst sıralarda olmaması için hiçbir sebep yok.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir