Seo ve Anahtar Kelime Yoğunluğu

Seo ve Anahtar Kelime Yoğunluğu

Seo ve Anahtar Kelime Yoğunluğu

Seo  ve anahtar kelime uyumu Google organic aramalardaki sıralamayı doğrudan etkiler.  Fakat sadece anahtar kelime yoğunluğu tek başına bir anlam ifade etmez.

İçeriklerde olması gereken anahtar kelime yoğunluğu ortalama yüzde 5 civarında olsa da her içerikte bu oran farklılık gösterebilmektedir.  Yüzde 5’lik değer ortalama bir değerdir.

İçeriklerde kullanılan anahtar kelimelerin olması gereken yoğunluğu kelimelerin rekabet düzeyi ile doğru orantılıdır.  Rekabet düzeyi yüksek olan kelimelerde kelime yoğunluğu olabildiğince düşürülmelidir. Rekabetin düşük olduğu kelimelerde ise anahtar kelime yoğunluğunun yüzde 7 civarında olmasının Seo çalışması açısından hiçbir zararı yoktur. Fakat anahtar kelime yoğunluğu rekabeti yüksek olan kelimelerde arttırıldığı takdirde içeriklerin spama düşmesi kaçınılmazdır.

Web sitelerinin yaşı, backlink kalitesi olması gereken anahtar kelime yoğunluğunu belirleyen etmenler arasında yer almaktadır. Örneğin site yaşı ve backlink kalitesi yüksek olan web sitelerinin içeriklerinde normal standartların üzerinde kullanılan anahtar kelimeyi Google dikkate almayabilmektedir. Fakat site yaşı ve backlink kalitesi düşük olan sitelerde bu durum tam tersi şekilde işler ve Google sitelerde kullanılan içerikleri spam konumuna sokar. Bu yüzden çalışmalar yapılırken Seo ve anahtar kelime yoğunluğunun  belirlenen oranlarda olmasına dikkat edilmelidir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir