Seo Uyumlu İçerik

Seo Uyumlu İçerik

Seo Uyumlu İçerik

Arama motorları, web sitelerinin meta taglerini ve anahtar kelimelerini incelediği gibi web sitelerinde yer alan içerikleri de ayrıntılı şekilde incelemektedir.

Özellikle son zamanlarda web site içeriklerini rahat bir şekilde tanıtılması amacıyla Description bölümü kullanılmaya başlansa da web sitelerinde seo’nun önemi her geçen gün artmaktadır.

Web site içeriklerinde seo’nun değerini yansıtan eklentiler bulunmaktadır.  Bu eklentiler sayesinde web sitelerinde seo yapılıp yapılmadığı, yapılan seo’nun ne kadar başarılı olduğu net bir şekilde belli olmaktadır. Bu eklentilerin en popüler olanı Seo Pressor’dur.

Web site içeriklerine nasıl seo yapılır?

Web site içeriklerine seo yapılabilmesi için web site içeriklerini en doğru şekilde açılayan anahtar kelime ve kelime gruplarının H1,H2,H3 formatında yazılması gerekmektedir.  Bu yöntem kolay uygulanabilir ve web sitelerine ciddi oranda hit kazandırıyor olmasına rağmen uygulanmayan bir yöntemdir.  Uygulanmamasının temel sebebi ise ziyaretçiler üzerinde görsel açıdan kötü bir izlenim bırakmasıdır.

Web sitlerine eklenen içeriklerde kullanılan resimlere anahtar kelimelerin eklenmesi de seo çalışmaları açısından oldukça etkili bir yöntemdir.

Web site içeriklerinde belirli oranlarda kullanılan anahtar kelimeleri, içerikler tamamlanırken kullanmak, hem ziyaretçi açısından hem de arama motorları açısından son derece önemlidir. Çünkü böylelikle web site ziyaretçilerinin konuyu dağıtmaması sağlanırken arama motorlarının web site içeriklerini indexleme hızları da arttırılmaktadır.

Web site içeriklerinde anahtar kelimelerin olabildiğince sıklıkla kullanılması gerekmektedir. Fakat anahtar kelimeler gereğinden fazla kullanılarak yazı bütünlüğü bozulmamalıdır.

Web site içeriklerinde linkler genel olarak diğer içeriklerdeki linklerin gelişimine etki ettiğinden seo çalışmalarına büyük getiri sağlanmaktadır.

WordPress blogu kullanılması durumunda linklere nofollow etiketi ekleyen bir eklenti kullanılması gerekmektedir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir