Seo Nedir, Özgün İçeriğin Seo ’ya Faydası

Seo Nedir, Özgün İçeriğin Seo’ya Faydası

Seo Nedir, Özgün İçeriğin Seo’ya Faydası

Seo Search Engine Optimization kelimesinin kısaltmasıdır ve Türkçesi arama motoru optimizasyonudur. Seo çalışmalarının amacı web sitelerini arama motorlarına göre düzenlemektir.

Web sitelerinin arama motorlarına göre düzenlenmesi, arama motorlarının web site içeriklerini daha kolay anlayabilmesi ve web site içeriklerinin arama motorlarının doğal aramalarında  üst sıralarda yer alması amacıyla yapılan çalışmalar bütünür.

Seo ’nun web siteleri açısından oldukça önemli konuma gelmesi Seo’yu ciddi bir sektör haline getirmiştir.

Seo’nun ne denli önemli olduğunu istatistikler de teyit etmektedir.  Herhangi bir kullanıcı bir kelimede arama yaparken genelde ilk sayfada aradığına  ulaştığından diğer sayfaları ziyaret etme ihtiyacı hissetmemektedir.

Tıklanma oranlarına bakıldığında ise  ilk sayfanın ilk sonucundan son sonucuna doğru tıklama oranları giderek azalmaktadır.

Seo çalışmalarında en önemli konu özgün içeriktir

İçerikler, web sitelerinin her şeyidir  dolayısı ile seo çalışmalarının temellerini oluştururlar. Web site içeriklerinin arama motorlarıyla uyumlu olabilmesi için bazı  temel kurallara uyulması gerekmektedir.

Uyulması Gereken Kurallar

  • Özgünlük
  • Güncellik
  • Yeterli uzunluk
  • Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyum

Başta Google olmak üzere arama motorlarında üst sıralarda yer alınmak isteniyorrsa öncelikli olarak web site içeriklerinin mevcut rakip web site içeriklerinden farklı ve kaliteli olması gerekmektedir.

Web sitelerinde  kopya içeriklerin kullanılması durumda  seo çalışmaları  ne kadar eksiksiz yapılırsa yapılsınsın  hiçbir sonuca ulaşılamayacağı bilinmelidir.

Konsept olarak web sitelerinde güncelliğini kısa sürede yitirecek konular yazılması durumunda  web sitelerinin sürekli  olarak güncel  kalabilmesi için mümkünse hergün içerik eklenmelidir.

Web Sitelerinin içeriklerinin ziyaretçileri sıkmaması için çok uzun olmaması ortalama bir uzunlukta olması gerekmektedir.

Web sitelerinin içeriklerinde en fazla  dikkat edilmesi gereken konuların başında sanal alemde hiç uyulmamakta  olan Türkçe  yazım ve dilbilgisi kurallarına uyum geldiği de unutulmamalıdır.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir