Seo Nedir?

SEONedir Bu Seo?

Seo, Türkçesi “arama motoru optimizasyonu” anlamına gelen “search engine optimization” kelimesinin kısaltılmışıdır. Google’ ın da dediği gibi bir Seo ile çalışmaya karar vermek önemli bir karardır ve çalışacağınız firmayı seçmek dikkatli olmayı gerektirir. En basit haliyle, bir Seo sitenizi “rezil” de edebilir “vezir” de edebilir.

Neden Seo?

Liste başı olmak neden bu kadar önemli diyorsanız, bir araştırma sonucunu aktaralım. Google ’da bir şeyler arayan insanların yüzde 16’sı yalnızca ilk üç sonuçla ilgileniyor. Yüzde 32’si birinci sayfanın tamamına bakarken, yüzde 23′ü ikinci sayfayı da inceliyor. İlk sayfada yer almayan bir linkin tıklanma oranıysa sadece yüzde bir… İşte bu yüzden ilk sayfada yer almak bu kadar değerli…

Sadece İngiltere’de firmaların Google ’da liste başı olmak için harcadıkları para yıl sonuna kadar 400 milyon Euro’ya ulaşacak. Google Türkiye’nin bir yıllık cirosu ise 40 ila 100 milyon dolar arasında. Bu rakamda Google Türkiye’nin reklam piyasasını tek başına kapsadığını gösteriyor.

Seo Danışmanı ne iş yapar?

Google çeşitli algoritmaların birleşiminden oluşan bir sisteme sahip. Bu algoritmalar başka siteler tarafından öğrenilmesin diye sürekli değişime ve gelişime uğruyor. Seo Danışmanları işte bu algoritmaları çözmek için var… Bizler, Google’da arka sayfalarda bulunan siteleri öne çıkarmaya ve hatta birinci sıraya getirmek için çalışıyoruz.

Arama Motoru Optimizasyonu Neden Önemlidir?

Tüm dünyada rekabet piyasasında büyük önem arz eden ve piyasada milyarlarca doların harcandığı Arama Motoru Optimizasyon çalışmaları, şirketin tanıtımı ve sağlayacağı yeni müşteriler açısından oldukça stratejik bir noktaya sahiptir. Optimizasyon çalışmaları öncelikle web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar için en iyisini hedeflemekle başlar ve asıl amaç bu olmalıdır. Sonuçta onlar, sizin işinizle ürünlerinizle ve firmanızla ilgilenen birer müşteri adayıdır. Sitenizin arama motorlarında görünürlüğünü arttırmak sitenize gelecek ziyaretçi sayısında artış sağlamaktadır.

  • Arama motorlarının doğal sonuçlarında ilk sayfalarda yer almak sizi günün her saati ve geniş bir coğrafyada görüntüleneceğinden, maksimum trafik (ziyaretçi) alırsınız.
  • Önemli anahtar kelimelerinizde üst sıralarda bulunmak size alakalı ziyaretçiler getirir.
  • Optimizasyon yapıldıktan sonra her bir ziyaretçi için ödeme yapmazsınız, hizmet süreklidir.
  • Doğal sonuçlarda üst sıralarda yer almak firmanızın prestijini ve marka bilinirliğini arttırır.

Bir Seo ne kadar başarılı olabilir?

Başarıyı etkileyen onlarca faktör vardır. Bu faktörler iç ve dış etkenler olarak ikiye ayrılabilir. İç etkenleri; ürün ya da hizmetlerinizin ne olduğu, sitenizde kullanılan yazılımın kalitesi, kullandığınız serverın hızı, içeriğinizin zenginliği, içeriğinizin özgünlüğü, kullandığınız alan adının ( domain ) ne olduğu, alan adının geçmişi vs. gibi bir çok başlık altında genişletmek mümkündür.

Dış etkenler ise; rakiplerinizin çalışması, sitenizin referans edilme durumu, iç etkenlerde olduğu gibi ürün ya da hizmetlerinizin ne olduğu gibi başlıklar altında toplanabilir. Eğer Seo ‘nuz ya da siz bu etkenlerin tamamını dikkate alarak dürüst bir çalışma yapar ve toplam kaliteyi yakalarsanız başarı kısa zamanda gelecektir.

Aynı Hizmeti veren diğer firmalardan ne farkımız var?

Seo çalışmamız, şirketinize karlılık sağlayacak ve işinizin gelişerek büyümesi için en önemli itici güç haline gelecektir. Bize göre seo bir kerelik yapılan bir çalışma değil birden çok aşamadan oluşan entegre bir çalışmadır.

  1. Araştırma
  2. Sayfa Optimizasyonu
  3. Dönüşüm Yolları Uygulaması
  4. Link İnşaası
  5. Trafik Analizi
  6. Sürekli İyileştirme

Seo Programımız websitenizin performansının hedeflenen zaman içerisinde düzenli artışını ve şirketinizin rakiplerinden ayrılıp market lideri konumuna yükselmesini hedeflemektedir.

Seo çalışmasının şirketinize sağlayacağı faydalar hakkında geniş bilgi almak için 0 212 274 4500 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir