SEO nedir?

SEO nedir?

SEO kelimesi İngilizce Search Engine Optimisation kelimelerinin baş harfleri ile oluşturulan bir kavramdır. Türkçe’ye Arama Motoru Optimizasyonu olarak çevrilmiştir. Söz konusu kavramın hayatımızda giderek daha fazla yer etmesinin sebebi hemen hemen tüm işlemlerimizin ve özellikle e-ticaretin yoğun olarak internetten yapılmasıdır. Dolayısıyla pek çok firma internet üzerinden satış yaptığında SEO ayarlarına dikkat etmek zorundadır. Böylelikle sitesinin arama motorlarında ilk sıralarda yer almasını sağlayacak ve böylelikle söz konusu sitenin bilinirliği de artmış olacaktır.

Genellikle web tasarımı yapan pek çok firma aynı zamanda SEO hizmeti de vermektedir. Sitenize girilen içeriğin orijinal olması son derece önemlidir. Çünkü arama motorları sitenizde yeni olan içerikleri gün içinde muhakkak tespit etmekte ve bu da sitenize artı puan kazandırmaktadır. Bunun için sitenizde mümkün olduğunca fazla hareketli öğe bulundurmanız gerekecektir. Aynı zamanda çeşitli forumların sitenizde yer alması da önemlidir. Bu forumlarda konuşan kişilerin sayısının artması ve forumun popüler hale gelmesi sitenizi de popüler hale getirecek ve böylelikle siteniz arama motorlarında ilk sıralarda yer almış olacaktır.

SEO hizmeti aynı zamanda sitenizde bulunan temaların değiştirilmesi ile de sağlanabilir. Sitenizde farklı temaların olması, bu temaların birbirinden farklı özellikler göstermesi de sitenize hareketlilik kazandıracaktır. Çeşitli videoların bulunması siteden bu videoların takip edilmesi, bunlara çeşitli yorumlar yazılması da son derece etkilidir.

Siteye yazılan içeriklerin orijinal olması ve yeni bir şeyler söylemesi de oldukça önemlidir. SEO çalışması yaparken anahtar kelime çalışması yapmak oldukça fazla tercih edilmektedir. Bir metin içerisinde yer alan anahtar kelimelerin sayısı, metin içindeki dağılımı son derece önemlidir. Tüm bunlar o anahtar kelimeler arama motorunda arandığında sitenizin ilk sıralarda yer almasını sağlayacaktır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir