SEO Nasıl Yapılır?

 SEO, en yalın haliyle on page seo,off page seo, sosyal medya ve Google Adwords’ten oluşur. Peki seo nasıl yapılır? Esasında ilk önce site içinden başlanmalıdır. Site içi kusursuz bir şekilde oluşturulmalı SEO danışmanları tarafından Google algoritmalarına uygun hale getirilerek yapılır. Daha sonrasında site dışı optimizasyona başlanmalıdır.Ancak müşteriler sabırsız olduğu ve hemen sıralama beklendiği için günümüzde site dışı optimizasyonla SEO çalışmasına başlayan danışmanlar da vardır. Anacak bu yanlış bir yöntemdir. Özellikle Google Panda güncellenmesi ile birlikte sitenin içeriği çok önemlidir bu yüzden site dışı ile başlanmamasını öneririz. İçeride ne kadar güçlü olursanız dışarıda güçlü olma olasılığınız da o kadar artar. Google için ne kadar emek harcarsanız size o kadar geri dönüşü olur. Bu yüzden Seo çalışmalarını gerçekten ciddi olan kurumsal bir şirketle yaptırmanızı tavsiye ederiz.


Sosyal medya çalışmalarını SEO’dan ayırmamak gerekir ancak sosyal medya danışmanları ve seo danışmanları danışıklı dönüş şeklinde işlerini yapmalıdırlar.

Adwords reklamları SEO’da belli bir yol alana kadar birlikte yürütülmesini tavsiye ediyoruz. Daha sonrasında Google ‘da istenilen hedef konuma yaklaştıkça Adwords çalışmalarını azaltmanızı tavsiye ederiz.

Seo nasıl yapılır? sorusunun cevabına gelince gerçekten profesyonel kişiler tarafından yapılır ve karşılığında mutlaka sıralama ve para olarak şirketinize geri dönüş sağlar.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir