Seo Kriterleri

Seo Çalışmaları

Seo Çalışmaları

 

Arama motorlarında özellikle en önemli arama motoru olan Google organic aramalarında ön sıralarda çıkılması amacıyla yapılan arama motoru optimizasyonu çalışmalarında, çalışmaları sekteye uğratacak düzeyde hatalarla karşılaşılmaktadır.

 

  • Seo çalışmaları yapılan web sitelerinde özgün içerikler yer almadığı takdirde çalışmaların hiçbir şekilde sonuç vermeyeceği unutulmamalıdır.

  • Web sitelerinde, Google’ın görsel aramalara verdiği öneminde artmasından dolayı metinler kadar değer verilmeyen görsellere de değer verilmesi gerekmektedir.Google Seo uyumu bu aşamada önem kazanmaktadır.

 

  • Seo çalışmalarının kısa vadeli olarak düşünülmesi yapılan en büyük yanlıştır. Seo çalışmaları devamlılık ister. Yapılan çalışmalarla istenilen noktaya gelinmiş olsa dahi çalışmalar kesintiye uğramaksızın devam ettirilmelidir.

 

  • Çok büyük bir güce sahip olan sosyal medyanın seo çalışmalarında yeterince önemsenmesi yapılan bir diğer büyük yanlıştır. Sosyal medya mecraları olabildiğince etkin bir şekilde kullanılmalıdır.

 

  • Aynı türden sitelerden backlink alınması zannedilenin aksine web sitelerine değer katmayacağı gibi web sitelerinin mevcut değerlerini de kaybetmesine sebep olmaktadır.

 

  • Sürekli backlink yapılması web sitelerinin değerlerini hızlı bir şekilde yükseltebileceği gibi, hızlı değer kayıplarının da sebebi olabileceği unutulmamalıdır.

 

  • Site tanıtım yazıları arama motorlarının özellikle Google’ın fazlasıyla önem verdiği konuların başında gelmektedir. Dolayısıyla birçok web site tarafından yeterince önem verilmeyen hatta hazırlanmayan site tanıtım yazılarına hak ettiği önem verilmelidir.

Bahsedilen kurallara uyduğunuz taktirde yaptığınız Seo çalışmalarını başarılı ve kaliteli bir şekilde yapmış olacaksınız.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir