Seo Kontrol Listesi

SEO yapmaya başlayacağınız siteler için düşündük ve size iyi bir seo kontrol listesi oluşturduk. Seo yapmaya başlamadan önce neler yapılmalı daha sonrasında bu çalışmayı hangi adımlar izlemeli, işte size listemiz:

1- Anahtar Kelime Analizi:

Seo yaparken en çok zaman harcanması gereken kısım ilk kısım olan anahtar kelime analizi kısmıdır. Burada dikkat etmeniz gereken sitenizin konu içeriğine uygun arama trendi yüksek kelime seçimidir. Bunun için Google Insıghttan da yardım alabilirsiniz. Seçtiğiniz kelimenin zorluğunu öğrenmek içinse en iyi çözüm paralı toollar kullanmanızdır.

Anahtar kelime analizinizi yaptıktan sonra öncelikle sitenize anahtar kelimenizle alakalı sayfalar açmanız ve bunlara site içi linklendirmeniz gerekmektedir. İyleştirme öncelikle sitenin içinden başlamalıdır sonrasında site dışı tanıtım yoluna gidilmelidir.

2- Erişebilirlik:

Bunun anlamı sitenizdeki kırık linklerin giderilmesi ve 404 veren sayfalarınızı çalışan başka sayfalara yönlendirerek kullanıcı dostu site yaratmış oluyoruz. Böylece gelen ziyaretçiyi sitenin içinde tutmuş oluyoruz.

3-Kaliteli İçerik:

Google Panda güncellemesi ile birlikte kaliteli içeriğin önemi arttığı için özgün ve insanların beğeneceği yazılar sitenizi belli bir konuma getirecektir. Anacak bunu her gün yapmanızı günde en az 1 tane kaliteli içerik girmenizi tavsiye ederiz. Böylece Google botlarının sitenizi erişimi daha da kolaylaşır.

4-Sosyal Hesapların Kurulması:

Sitenizi hemen hemen her sosyal ağda sayfa açıp tanıtmanız siteniz açısından presitij sağlaycağı gibi Google açısından da önemli olduğu için direk olarak sizi avantajlı duruma geçirecektir. Sitenize girdiğiniz kaliteli içerikleri burada paylaşırsanız insanların sitenizden haberdar olmasını daha çabuk sağlayabilirsiniz.

5- Link İnşası:

Sitenizi kusursuz bir şekilde oluşturduktan sonra site dışı işlemelere başlamanız gerekmektedir. Bunun için ingilizce ve türkçe dizinlere ekleme çalışması, google maps çalışması,sosyal imleme, forum tanıtımı, blog yorumu gibi işlemlerle sıralama elde etmeye çalışabilirsiniz.

Biz seo kontrol listesini böyle sıralıyoruz. Unutmamanız gerekir ki seo’da belli bir sıralama elde edene kadar Adwords çalışmalarını da beraberinde yapmanızda fayda vardır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir