Seo İçin Popüler Anahtar Kelime Paylaşımları

Seo İçin Popüler Anahtar Kelime Paylaşımları

Seo İçin Popüler Anahtar Kelime Paylaşımları

Son zamanlarda site sahipleri arasında yaygınlaşan popüler anahtar kelimeler uygulamasından bahsedeceğiz. Yapılan yanlışlar ve popüler anahtar kelimelerin seo için faydalarından konuşmaya çalışacağız. Eğer sizinde kendinizce paylaşımlar yaptığınız bir blogunuz, siteniz, forumunuz varsa elbette webmaster forumlarında sık sık açılan geçen ayın ya da son zamanların en çok aranan anahtar kelimeleri hakkında açılan postları biliyorsunuz demektir. Popüler anahtar kelimeler listelenir siz anahtar kelimeye göre içerik oluşturursunuz. Burada yapılması istenen budur. Peki ne kadar doğru?

 

Birçok kişi bu anahtar kelimeleri kullanarak yanlışa düşmektedir. Bunun en büyük sebebi popüler diye ilgisiz içerikler oluşturulmasıdır. Bunun seo açısından ne kadar yanlış olduğunu yeri geldikçe söylüyoruz. Eğer siteniz cep telefonu konusuyla alakalı ise cep telefonu konusu ile ilgili poaylaşımlar yapmalısınız. En farklı paylaşımınız teknoloji kategorisinde olmalı ki aslına bakarsanız o bile yanlış. Kabul edilemeyecek bir şey değil ama sitenize çok fazla faydalı olmayan bir şey. Her yerde yazılır söylenir, bir site tek bir konu ile ilgileniyorsa daha hızlı yükselir. Portal tarzı bir site ise çok daha fazla çalışması gerekecektir. Her konu hakkında yazı yazan siteler tek bir konu hakkında yazan sitelere göre geriden gelir. Bu yüzden popüler diye farklı paylaşımlar yapmak işimizi daha da zorlaştıracaktır.

 

Eğer bu tür popüler anahtar kelime paylaşımlarından yararlanmak istiyorsanız içlerinden size uygun olanları seçiniz. Bu bir nevi arama motoru gündemini takip etmektir. Daha önce konuyla ilgili yazılarımız oldu. Anahtar kelime bulmak, en çok arananları belirlemek için size bir kaç yöntem gösterdik. Google Adwords hizmeti içinde size böyle bir imkan sunuyor. Anahtar kelimenin ne yoğunlukta olduğunu, hatta nerelerde arandığını bile görebiliyoruz. Rekabet düzeyi de edinebildiğimiz bilgilerden biri. Webmaster forumlarındaki bu tür son ayın popüler anahtar kelimelerinden faydalanmak yerine popüler anahtar kelimelerinizi kendiniz bulmanız daha iyi olacaktır.

 

Birçok blog arama motorunda çok fazla görünecek diye alakasız içerik yazmaktadır. Oysa Google’ın sürekli hatırlattığı bir konu var. Arama motoru için çalışmayın ziyaretçi için çalışın. Bu popüler kelimelerle içerik oluşturmak bir nevi arama motoru için çalışmak gibi oluyor. Ziyaretçilerinizin isminizden beklediği paylaşımları yapmanız özellikle uzun vadede fayda sağlar. Google’ın size güvenmesini ve içeriğinizi üst sıralarda çıkarmasını istiyorsanız aynı çizgide ilerlemelisiniz. Bu da her ay değişen popüler anahtar kelimelerle ilgili içerik yazmakla asla olmaz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir