SEO için Özgün İçerik Neden Önemli?

Özgün içerikler, arama motorlarının en fazla üzerinde durduğu konu olmasından dolayı çok önemlidir. Arama motorları sitelere, tasarımları ve kod yapıları ne adar başarı ile yapılmış olursa olsun, içerikleri özgün ve bilgi verici nitelikte değil ise hiçbir zaman ön sıralarda yer vermezler.

Web developerlar sitenin tasarımını ve kod yapısını arama motorları ile uyumlu hale getirmeye çalışırken konu arama motorlarının en fazla dikkat ettiği konuların başında gelen, özgün içerik oluşturmaya gelince çok ciddi sıkıntılar yaşanmakta anahtar kelimelerin yoğun olarak kullanılması gereken özgün içerikler oluşturulamamakta ve genellikle çalıntı makaleler kullanılmaktadır. Sistem, tasarım ve kodlama açısından ne adar sağlam web sitelerine sahip olursanız olun web sitenizde özgün ve bilgilendirici içeriklere yer vermez iseniz SEO çalışmaları ile başarı beklemeniz hayalcilik olur.

Özgün içerik nasıl oluşturulmalıdır? Özgün içerik oluşturmak için nelere dikkat etmeniz gerekir;

Öncelikle faaliyet gösterdiğiniz sektörde, en fazla kullanılan ve arama motorlarında sektörle ilgili en fazla aramanın yapıldığı anahtar kelimeleri belirlemelisiniz. Belirlediğiniz bu kelimeleri uygun oranda kullanarak özgün içerikler oluşturabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konuda içeriklerinizin bilgi bilgi verici nitelikte olmasıdır. İçerikleriniz ne kadar özgün dahi olsa eğer bilgi vermiyorsa hiçbir anlam ifade etmeyeceğini unutmayınız.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...