Seo için Domain Seçimi

Google organik aramalarında üst sıralarda yer alınabilmesi için yapılan arama motoru optimizasyonuSeo çalışmalarında tüm çalışmalar kadar alan adı(domain name)  seçimi de çok büyük önem taşımaktadır.

Alan Adı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

    • Alan adının bitiş süresinin en az beş sene uzatılmış olması, arama motorlarında en önemli kıstas olan güvenilirliği sağlayacağından çok önemlidir.
    • Alan adının Google organic aramalarda ön sıralarda çıkmak istediğiniz kelime veya kelime gruplarından seçilmesi siteleri rakiplerinin bir adım önüne çıkaracaktır.

  • Alan adlarının ayraçlarla ayrılmamasına dikkat edilmelidir. Çok ihtiyaç duyulması halinde alan adları en fazla üç ayraç içerebilir. Fakat alan adlarında üç ayraçtan fazla ayraç kullanması durumunda arama motorları alan adını spam (zararlı) olarak belirleyebilir.
  • Alan adları olabildiğince kısa ve basit olması arama motoru optimizasyonu(Seo) çalışmalarında avantaj sağlamaktadır.
  • Alan adlarında geometrik şekillerin kullanılması arama motoru optimizasyonu (Seo) çalışmaları açısından uygun değildir.
  • Alan adını aldığınız firma ile web sitenizi barındırdığınız sunucunun aynı ülkede yer alması arama motoru optimizasyonu(Seo) açısından oldukça önemlidir.

Bütün bunlara dikkat ederek yapacağınız seo için domain seçimi ile başarı kaçınılmaz olacaktır.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir