Seo Hosting Nedir ?

seo hosting

Seo hosting (multiple IP hosting) ne olduğunu açıklamadan önce , kısaca hosting (barınma) nedir ona bakalım isterseniz. Hosting Türkçe anlamı olarak barınma anlamına gelmektedir.İnternet sitelerinin barındırıldığı server lara hosting denilmektedir.Daha açık bir ifade ile sizin bir web siteniz bulunmakta siz bu web sitenizi internete açmak isterseniz web hosting firmalarının paketlerinden satın alıp herkes ile paylaşabilirsiniz.Aslında bunu kendi evinizdeki bilgisayarınızdan da yapabilirsiniz ancak hosting fiyatlarının ucuzladığı bu günlerde , evinizden hosting yapmanıza gerek kalmıyor .Çok fazla lafı uzatmadan esas konumuz olan seo hosting e gelelim.
Seo hosting : Seo hostingin normal hostingden ayıran en önemli özelliği barındırdığınız sitelerin IP lerinin birbirinden farklı olmasıdır. Backlink in seo açısından önemini zaten hepimiz biliyoruz.Bu sitelerin birbirleri arasında link değişimi ile farklı IP lerden backlink kazanmış oluyoruz.Örnek olarak 50 tane siteniz bulunsun ve bu siteler seo hosting yapan bir firmada barınsın.Bu sitelerin birbirleri arasında rahatlıkla link değişimi yapıp backlink kazanabilirsiniz.

Seo hosting diğer bir avantajı IP lerin farklı C class olmasıdır.Bildiğimiz üzere IP adresleri 5 sınıfa ayrılmıştır.
A sınıfı IP ler en kaliteli sınıfa girmektedir.
B sınıfı IP ler çok zor bulunuyor ve ordan alacağınız backlinkler altın değerindedir ve çok pahalıdır  .Eğer bulabiliyorsanız hiç durmayın .
Bu şartlarda bize seo açısından en uygun ve en değerli C sınıf IP ler kalıyor .
Aynı IP üzerinde yapılan backlink çalışması Seo açısından çok yararı yoktur.Ayrıca aynı server üzerinde aynı Ip’de illegal bir site bulunuyorsa sizin için zararı bile olacaktır.
Seo hosting Firması Seçerken dikkat edilecek durumlar
1.Bütçenize göre ne kadar fazla C class Ip li paket seçebilirseniz o kadar yararınıza olacaktır.
2.Bandwidht limiti
3.Server ın uptime süresi
4.Yedekleme
5.Disk alan boyutu
Yukarıdakiler temel olarak dikkat edilmesi gereken noktalar.Tabiki amacımız seo hosting olduğu için 1. madde bizim içi en önemli kriterdir.

Seo Hosting Fiyatları

Yurtiçi ve yurtdışında pek çok seohosting işini yapan firma bulunmaktadır.
Bizim gözümüzde en kaliteli olanlar ;
seohosting.com
netdirekt.com.tr
seowebhostin.net
seohost.com
seo-host.com
Eğer seo ( search engine optimization ) işi ile ilgili ciddi bir biçimde uğraşıyorsanız , seohosting in  faydasını göreceksiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir