Seo Firması Nasıl Seçilmeli

seo hizmeti

Seo Hizmeti

Seo firması seçimi üzerinde dikkatle durulması ve son derece titiz davranılması gereken bir konudur. Çünkü arama motoru optimizasyonu ülkemizde özellikle son bir iki yılda ivme kazanmış ve gelişim potansiyeli en güçlü olan alanların başında gelmektedir. Bu sebeple özellikle web tasarım ve yazılım firmaları tamamen ticari kaygılar ile doğru orantılı olarak seo’ya tam hâkim olmadan seo hizmeti vermeye başlamışlar ve beklenen sonuçlara ulaşamamışlardır.

Henüz tam oturmamış ve gelişim potansiyeli çok fazla olan seo alanında, hizmet alınacak olan firma seçilirken bazı temel kıstaslara uyulması gerekmektedir.

Seo firması seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Öncelikli olarak seo hizmeti alınacak olan firmanın tüm referansları incelenmeli ve yapmış oldukları tüm çalışmalar kontrolden geçirilmelidir. Hatta seo çalışması yapıldığı ileri sürülen firmalar ile direkt irtibata geçilerek gerçekten seo çalışması yapılıp yapılmadığından emin olunmalıdır. Sitelerin backlinkleri incelenmeli ve arama motorları tarafından cezalandırılan spam linkler gibi illegal yollara başvurulup vurulmadığı tespit edilmelidir.

Seo firması seçilirken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu ise seo hizmeti alınacak olan şirketin, sosyal medya yönetimi, seo ve editoryal hizmeti entegre bir şekilde verip vermediğidir. Çünkü Bu üç hizmet sadece tek bir kurumdan alındığı takdirde istenilen sonuçlar alınabilmektedir.

Seo çalışmalarında editoryal hizmet çok önemlidir çünkü arama motorlarının en fazla dikkat ettikleri konuların başında özgün içerikler gelmekte ve web sitelerinde yer alan içeriklerin büyük bölümü kopya içeriklerden oluşmaktadır.

Seo firması seçiminde göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli husus hizmet alınacak olan şirketin zor kelimelerde kaçıncı sırada olduğudur. Eğer ki hizmet alınacak olan firma zor kelimelerde sadece adwords reklamları ile üst sıralarda yer alıyorsa kesinlikle itibar edilmemelidir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir